Jump to content
Welcome, Guest
Existing user? Sign In

Sign In

Sign Up
Sign in to follow this  
x2Li

[Informatii utile] Ce pozitie ai cand folosesti laptopul ?

Recommended Posts

Suntem obisnuiti sa folosim laptopul oriunde prindem ocazia. Din acest motiv am cautat informatii despre pozitiile ce NU TREBUIE sa le adoptam la folosirea acestuia. De ce?

E simplu, pentru a evita dureri musculare. In imaginile de mai jos puteti observa pozitiile ce trebuiesc evitate:

pozitiipentrufolosireal.png

Daca vei folosi o postura corecta, vei putea utiliza laptopul pe timp indelungat si in siguranta.

Incearca sa faci o scurta pauza la fiecare doua ore de folosire a calculatorului si odihneste-ti ochii privind spatii intinse.

Evita asezarea laptopului pe suprafete moi. El are ventilatoare de racire ce au nevoie de aer din abundenta pentru a functiona corect. Evita sa-ti asezi laptopul direct pe piele. Se poate incalzi, si-ti poate provoca arsuri.

Nu am laptop(nici nu imi trebe)...oricum bine de stiut.

Edit by Yusaku: prea bine ..... uite de craciun pt ca esti spammer iti fac un cadou -> un warn

am stat mai bine de 3 ani cu el pe picioare in pat , si m-am dezobisnuit foarte greu , ce e drept nu era problema de la muschi dar el era cald si mi-au facut vanatai deja pe picioare ..

Avand in vedere la ce pozitii vad acolo , nici nu stiu pozitia ideala =)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

About Us

Fioriginal.Ro Gaming community

© FiOriginal.ro

Important Links

Rules

Important Links

Making a comeback
  • Create New...