Jump to content
Welcome, Guest
Existing user? Sign In

Sign In

Sign Up
PaUl.

Propunere "Boost" comunitate

Recommended Posts

Salut, am putin timp liber acum...si ma tot gandesc cum am putea sa aducem mai multi vizitatori pe comunitate. In primul rand, ar trebui sa oferim ceva inainte de a incerca o promovare tip "Boost". Numarul playerilor pe CS 1.6 a scazut dramatic, asa ca avem nevoie de o reorientare. Comunitatea trebuie sa devina mai atragatoare (da, stiu...in teorie stau bine...practica ma omoara). Deci, inainte de o astfel de promovare trebuie sa oferim motive vizitatorilor pentru a ramane in comunitate. 

Tinta ar trebui sa fie persoanele cu cel mai mult timp liber, si anume...copiii, marea majoritate a persoanelor de pe comunitate a intrat prima oara la o varsta frageda. Cazul meu 13 ani (in prezent 20). Am observat ca pe forum intra un numar de vizitatori, ceea ce inseamna ca, comunitatea produce un anumit venit(nu prea mare, drept fiind). Daca am putea folosii venitul respectiv pentru promovarile pe google. 

Propun un server de roblox, toti copii find inebuniti dupa jocul acesta.Daca aveti si voi alte idei, va rog sa le puneti mai jos.

La 03.07.2020 la 11:21, PaUl. a spus:

Salut, am putin timp liber acum...si ma tot gandesc cum am putea sa aducem mai multi vizitatori pe comunitate. In primul rand, ar trebui sa oferim ceva inainte de a incerca o promovare tip "Boost". Numarul playerilor pe CS 1.6 a scazut dramatic, asa ca avem nevoie de o reorientare. Comunitatea trebuie sa devina mai atragatoare (da, stiu...in teorie stau bine...practica ma omoara). Deci, inainte de o astfel de promovare trebuie sa oferim motive vizitatorilor pentru a ramane in comunitate. 

Tinta ar trebui sa fie persoanele cu cel mai mult timp liber, si anume...copiii, marea majoritate a persoanelor de pe comunitate a intrat prima oara la o varsta frageda. Cazul meu 13 ani (in prezent 20). Am observat ca pe forum intra un numar de vizitatori, ceea ce inseamna ca, comunitatea produce un anumit venit(nu prea mare, drept fiind). Daca am putea folosii venitul respectiv pentru promovarile pe google. 

Propun un server de roblox, toti copii find inebuniti dupa jocul acesta.Daca aveti si voi alte idei, va rog sa le puneti mai jos.

Ar mai fi o cale, toata lumea este interesata de gigantul site de retea sociala "Facebook"

Aparent exista deja pagina de facebook "Fioriginal.ro"

Spoiler

muXk8En.png

Nu stiu cine a creat pagina de facebook sau daca mai este activ in ceasta comunitate, dar daca ar fi asa, membrii cu rang inalt in acea pagina pot promova pagina respectiva

Spoiler

JVvManm.png

Aici avem mai multe setari, recomandat sa avem mai multe accesari la site-ul nostru

Spoiler

yZlb8Tz.png

reclama apare in mai multe formate, story, noutati pe mobi, pe desktop, instagram, marketplace, depinde ce categorie alegem sau este pagina noastra

Pentru a tinti mai bine pesoanele ce credem noi ca ar fi interesate lasam optiunea "Persoane alese prin ţintire" default si o editam

varsta intre 13 si 65+ de ani cred ca ar fi ok, chiar daca persoanele mai inaintate in varsta nu vor intra, sunt cazurin in care sunt si persoane de 40+ / 50+ ani interesate de gaming.

Alegem locatia, din ce stat tintim sa ne aduca vizitatori, am ales statele unite si romania, ar fi frumos ca si acest forum sa devina unul international :)

Am introdus cateva sugestii, interese, hobyuri, activitati ce pot determina accesarea comunitati

Spoiler

Wv57TE5.png

84ZPI9x.png

Acum Facebook ne ofera si o oarecare informatie despre cate persoane va tinti reclama noastra

Spoiler

PFkbdLC.png

Este doar estimativ, este posibil sa fie mai putine persoane de atat si sa intre si mai putine persoane de atat.

Acum am salvat preferintele noastre si putem trece mai departe, la buget.

Avem 2 optiuni aceasta reclama va fi una permanenta si zilnic sau una cand va avea o data scadenta cand se va inchide

Spoiler

ssiXeKv.png

Acum cu cat bugetul nostru pe zi este mai mare cu atat vom obtine mai multe click-uri pe reclama noastra 

Spoiler

ZY2npWl.png

qDMKvi9.png

in mai jos ne va arata totalul nostru, cat vom avea de plata pentru acea reclama

Spoiler

OfhYMJO.png

si ce moneda vom folosi pentru plata

Spoiler

PGEhcPy.png

la final apasam butonul "promoveaza" si trecem la modalitatea de plata

Spoiler

mhScxkK.png

momentan modalitatea de plata este cu cardul 

Spoiler

aOQX0FH.png

apasam butonul "continua" pentru a finaliza comanda noastra dupa ce am introdus toate informatiile necesare

Ps. aceasta postare a fost destinata pentru a intelege mai bine cum ar trebui sa promovam o pagina de facebook.

Pentru ca multi promoveaza paginile lor dar nu primesc nici un rezultat pentru ca... nu selecteaza ce fel de persoane sa tinteasca

Tintim persoane ce ar putea fi interesate de comunitatea noastra sau pagina noastra, nu pur si simplu aleatoriu

Cu stima, Alex ( ak @LeX ) - Ex Founder Respawn [RS] Server

La 05.07.2020 la 19:29, @LeX a spus:

Ar mai fi o cale, toata lumea este interesata de gigantul site de retea sociala "Facebook"

Aparent exista deja pagina de facebook "Fioriginal.ro"

Ascunde conținuturi

muXk8En.png

Nu stiu cine a creat pagina de facebook sau daca mai este activ in ceasta comunitate, dar daca ar fi asa, membrii cu rang inalt in acea pagina pot promova pagina respectiva

Ascunde conținuturi

JVvManm.png

Aici avem mai multe setari, recomandat sa avem mai multe accesari la site-ul nostru

Ascunde conținuturi

yZlb8Tz.png

reclama apare in mai multe formate, story, noutati pe mobi, pe desktop, instagram, marketplace, depinde ce categorie alegem sau este pagina noastra

Pentru a tinti mai bine pesoanele ce credem noi ca ar fi interesate lasam optiunea "Persoane alese prin ţintire" default si o editam

varsta intre 13 si 65+ de ani cred ca ar fi ok, chiar daca persoanele mai inaintate in varsta nu vor intra, sunt cazurin in care sunt si persoane de 40+ / 50+ ani interesate de gaming.

Alegem locatia, din ce stat tintim sa ne aduca vizitatori, am ales statele unite si romania, ar fi frumos ca si acest forum sa devina unul international :)

Am introdus cateva sugestii, interese, hobyuri, activitati ce pot determina accesarea comunitati

Ascunde conținuturi

Wv57TE5.png

84ZPI9x.png

Acum Facebook ne ofera si o oarecare informatie despre cate persoane va tinti reclama noastra

Ascunde conținuturi

PFkbdLC.png

Este doar estimativ, este posibil sa fie mai putine persoane de atat si sa intre si mai putine persoane de atat.

Acum am salvat preferintele noastre si putem trece mai departe, la buget.

Avem 2 optiuni aceasta reclama va fi una permanenta si zilnic sau una cand va avea o data scadenta cand se va inchide

Ascunde conținuturi

ssiXeKv.png

Acum cu cat bugetul nostru pe zi este mai mare cu atat vom obtine mai multe click-uri pe reclama noastra 

Ascunde conținuturi

ZY2npWl.png

qDMKvi9.png

in mai jos ne va arata totalul nostru, cat vom avea de plata pentru acea reclama

Ascunde conținuturi

OfhYMJO.png

si ce moneda vom folosi pentru plata

Ascunde conținuturi

PGEhcPy.png

la final apasam butonul "promoveaza" si trecem la modalitatea de plata

Ascunde conținuturi

mhScxkK.png

momentan modalitatea de plata este cu cardul 

Ascunde conținuturi

aOQX0FH.png

apasam butonul "continua" pentru a finaliza comanda noastra dupa ce am introdus toate informatiile necesare

Ps. aceasta postare a fost destinata pentru a intelege mai bine cum ar trebui sa promovam o pagina de facebook.

Pentru ca multi promoveaza paginile lor dar nu primesc nici un rezultat pentru ca... nu selecteaza ce fel de persoane sa tinteasca

Tintim persoane ce ar putea fi interesate de comunitatea noastra sau pagina noastra, nu pur si simplu aleatoriu

Cu stima, Alex ( ak @LeX ) - Ex Founder Respawn [RS] Server

Ghidul e super fain si folositor, sa vedem daca doresc detinatorii o resuscitare. Dupa ce se face "spatiu de joaca" :).

Intai trebuie servere active plus cel mai important, ADMINI sa se ocupe de ele ca sa poti promova.

Ultima data cand am vrut sa readucem serverul cs.fio si l-am deschis, toata lumea a zis ca ajuta. Au intrat o perioada, a mers binisor si bineinteles ca s-a destramat totul ca nu a tinut mult acel "ajutor". Ba se ceartau, fiecare era dupa grad (si pe server si pe forum), nu ii interesa ca intai conta sa readucem serverul, pentru ei contau gradele si sa se certe. Tot timpul se gaseste cineva sa zica: vreau sa fac, vreau sa ajut si cand ajunge acolo, se lasa. Nu ii condamn, in legatura cu cheful de a se juca sau admina, ca nici eu nu mai am cheful ala sa stau sa ma joc si mai ales sa adminez. Dar daca te oferi si apoi se face pasul asta, tine-te de cuvant.  

Boost sa dai iti trebuie admini pe server. Fara admini pe server e egal zero serverul ala ca nu iti intra nimeni sa si ramana daca nu se ocupa adminii de el. Si sa dau iar singura boost nu mi-ar mai conveni si mai ales sa fie si degeaba dat. 

Am putea deschide de csgo ca daca tot e gratis acum mai multa lume joaca csgo si ar fi sanse sa fie playeri.

Daca ar fi macar 2,3 care ar putea si chiar ar vrea sa isi rezerve din timpul lor sa intre pe server din cand in cand sau unii care nu muncesc si au mai mult timp liber. Altfel nu se va schimba nimic. 

Eu muncesc acum, dar seara am timp liber, si acum de o saptamana l am dedicat serverului, dar cum zice anca, ai nevoie de admini, fara o anumita caterinca cu simt server ul nu o sa fie populat, adminii trebuie sa mentina o anumita balanta pe server!Daca mai am 2-3 persoane care sa ma ajute, as vrea sa ma ajutati! Eu cunosc comunitatea asta de mult timp(check my profile) daca nu credeti!
Daca doriti va astept cu un add pe Discord Golbanu#5805! Seara frumoasa!

Si eu si mulți altii de aici muncesc in viața reala, @XToxik. Cand ai un obiectiv in minte si vrei sa il duci pana la capăt, il duci cu toată ființa. Eu, Anca, Stefan, Mihai, Rareș, Alex si mulți altii am incercat tot posibilul sa readucem acest forum la viata, insa nu am fost susținuți. Am ajutat financiar, am ajutat cu timpul nostru liber și cu mult efort in van, dar toți promit si unul nu face, asa ca suntem satui de genul de initiative.

Prin tot felul de considerente, am decis si eu si imi iau acest angajament, insa nu promit, ci doar imi angajamentul ca o sa incerc sa redeschid serverul de mix, cs si rs cu tot cu promovare, dar sa imi permita programul. O sa vorbesc cu Syko sau cine se mai ocupa de acest forum sa imi ofere(daca binevoiește pe acest forum) fostele accese de Administrator si o sa vreau sa vad atunci cat vă țineți de promisiuni. O sa fac pe Facebook si Instagram profile cu acest forum si o sa le promovez si o sa fie o ultima incercare de a redresa acest forum. Restul tine de cei care mai au puterea necesara de a intra intr-un moment de relaxare pe acest forum si a se bucura de vechile reverii.

Acum 15 ore, Venom a spus:

Si eu si mulți altii de aici muncesc in viața reala, @XToxik. Cand ai un obiectiv in minte si vrei sa il duci pana la capăt, il duci cu toată ființa. Eu, Anca, Stefan, Mihai, Rareș, Alex si mulți altii am incercat tot posibilul sa readucem acest forum la viata, insa nu am fost susținuți. Am ajutat financiar, am ajutat cu timpul nostru liber și cu mult efort in van, dar toți promit si unul nu face, asa ca suntem satui de genul de initiative.

Prin tot felul de considerente, am decis si eu si imi iau acest angajament, insa nu promit, ci doar imi angajamentul ca o sa incerc sa redeschid serverul de mix, cs si rs cu tot cu promovare, dar sa imi permita programul. O sa vorbesc cu Syko sau cine se mai ocupa de acest forum sa imi ofere(daca binevoiește pe acest forum) fostele accese de Administrator si o sa vreau sa vad atunci cat vă țineți de promisiuni. O sa fac pe Facebook si Instagram profile cu acest forum si o sa le promovez si o sa fie o ultima incercare de a redresa acest forum. Restul tine de cei care mai au puterea necesara de a intra intr-un moment de relaxare pe acest forum si a se bucura de vechile reverii.

Ai revenit la gradul de Administrator bro

20 hours ago, Venom said:

Ai mare dreptate! Daca ne apucam iar calumea SIGUR o redresam, dar eu m-as baza pe CSGO mai mult acum, deoarece e free, si as mai face unul de JB, in prezent care sunt servere e MARE DEZORDINE pe ele, auzi doar copii injurand, nimic special! Server ul de GO Classic e deschid (IP; 188.212.102.235:270150) in caz ca vreti sa vedeti cum e... Daca va rog sa creati o categorie pentru CS;GO servers unde sa postez server ul meu cu regulamentul si cereri helper, etc! 

de ce nu mai incercati sa mai faceti inca o competitie de mix. stiu ca a fost nebunie atunci cu mixul daca nu ma insel, lumea intra si discuta legat de competite / server ..... si incercati sa aveti si pe forum oameni mai activi .... am vazut ca pana si Florin* s-a dus cu serverul intr-o alta comunitate pentru ca .... a asteptat ceva cu cererea .... inteleg faza cu dns-ul, acolo doar oamenii de incredere si capabili trebuie sa aiba acces, dar parerea mea e ca daca vreti sa aveti ceva activitate aici in comunitate, sa revina fioriginalul , macar incercati sa acceptati cererile mai repede ? si zic eu, ar ajuta daca in acelasi timp cine are timp pe forum, poate creea si categoria la serverul respectiv, astfel oamenii vad ca sunteti o comunitate serioasa. 

si tot revin la ideea cu mixul, eu cred ca mixul e singura solutie prin care se mai poate resuscita comunitatea. am vazut multi doritori de mix pe aici de-a lungul noptilor, dar mna, nu au fost oameni.