Jump to content
Welcome, Guest
Existing user? Sign In

Sign In

Sign Up
Sign in to follow this  
CLAUDIA.

GeamantaN | #57

Recommended Posts

Acesta este un interviu cu GeamantaN! Sper sa va placa! :D

1.Salut!

-Buna.

2.Cum te numesti, cati ani ai si de unde esti?

-Ma cheama Mihai Andrei, am 15 ani si sunt din Bacau.

3.Care sunt trasaturile care iti plac cel mai mult la tine? Dar la cei din jurul tau (frati, parinti , prieteni)?

-Pai imi place ca am un spirit creativ, care ma ajuta uneori, iar la cei din jurul meu ... Imi place sa imi fac prieteni care au aceleasi interese ca mine.

4.Daca ai putea fi altcineva , cine ti-ar placea sa fii si de ce?

-Pai daca tot m-ai luat cu intrebarea asta ... As dori sa fiu ,,kenny'S''(Daca il cunosti.) deoarece pe mine ma fascineaza acest om prin faptul ca e foarte intelegator, de treaba cu colegii lui si joaca foarte bine CS:GO.

5.Care este cel mai jenant moment pe care ti-l aduci aminte din copilarie?

-Imi aduc aminte cand eram prin clasa a VI-a si aveam un concurs la limba engleza si aveam de spus un referat liber in engleza si am pus o melodie de fundal , gen dub . Dupa am scos-o de rusine si am facut-o lata cu prezentarea. M-am rusinat si am inceput sa plang. A fost cel mai jenant moment din viata mea plus ca atunci cand ascult acea melodie imi aduc aminte de faza aia.

6.Acum ca mi-ai spus care a fost cel mai jenant moment din copilarie , spune-mi si care a fost cea mai frumoasa amintire si ce o face atat de speciala.

-Cel mai fericit moment a fost atunci cand eram mai mic , vreo 6,7 sau 8 ani si mi-am dorit foarte mult sa imi vad rudele de Craciun , care erau plecate ba in Canada , ba la Bucuresti. Si nu stiu cum , parintii mei si-au propus sa mergem de Craciun la bunici si fix atunci cand m-am asezat la masa, mi-a venit sa plang de fericire , vazandu-mi rudele.

7.Ti s-a intamplat sa faci un lucru in care credeai ca vei reusi si exact asta s-a intamplat , dar toti ceilalti te sfatuiau sa nu incerci deloc?

-Da, si anume cand parintii mi-au spus ca nu ma pot catara intr-un copac sau pe un gard, pentru ca era foarte inalt , iar cand am ajuns in varf mi-am dat seama ca am reusit.

8.Care este lucrul pe care il faci mai bine decat toti oamenii din jurul tau?

-Sa fiu eu insumi.

9.Ai vreo pasiune/hobby?

-IT-ul si matematica.

10.Care este lucrul care te enerveaza cel mai tare?

-Pai ma enerveaza unii colegi din clasa de la mine care se dau cei mai tari ca au CS:GO si ca nu stiu unele chestii si fac misto aproape de toti. Da' la note nu mai zic, sub 8 iau la toate materiile. Si ma mai enerveaza si arogantii.

11.Care este lucrul pe care ai visat intotdeauna sa il faci , si ce crezi ca ai putea face chiar acum pentru a te apropia de realizarea lui?

-Intotdeauna am visat sa pot ajuta lumea si anume prin dezvoltarea unor aplicatii folositoare omului, si cred ca as putea sa ma apropii de acest vis invatand, sa ajung la un liceu foarte bun cu intensiv engleza si sa merg la o facultate de IT si dupa aceea sa-mi fac o firma.

12.Care este persoana care te-a influentat cel mai mult pana acum?

-Pai cel mai mult m-a influentat varul meu care , si el , munceste la o firma de IT din Brasov.

13.Ce fel de lucruri te bucura cu adevarat?

-Viata pe care o traiesc. Ma bucur ca am o familie, o casa unde sa locuiesc , ca am ce manca si ce bea.

14.Cu ce iti umpli timpul liber? Cum ,,omori'' plictiseala?

-Stand la calculator, la televizor, mai citesc din cand in cand.

-Spui ca iti place sa citesti? Care este ultima carte citita?

-Ultima carte citita a fost : Mircea Santimbreanu- ,,Recreatia Mare''.

15.Ce anume ar putea sa iti faca ziua asta mai frumoasa?

-Sa primesc un calculator nou-nout asa cum imi doream.

16.Care sunt lucrurile la care te pricepi cel mai bine? Dar cele la care te pricepi mai putin?

-Ma pricep la matematica, la sport, ma pricep la calculatoare, si nu ma pricep la ,,atras" fete , la romana, si sa vorbesc in special cu ,,debilii''.

17.De care dintre parinti esti mai apropiat?

-Sincer, eu chiar nu pot sa aleg doar pe unul dintre ei deoarece amandoi imi sunt la fel de dragi, amandoi ma ajuta , amandoi ,,ma hranesc''.

18.Ai frati sau surori ? Cum te intelegi cu ei, va certati des? Sau esti singur la parinti?

-Am o sora mai mare, am inceput sa ne intelegem mai bine. Nu prea ne mai certam, decat asa, mai rar.

-Care erau cele mai dese motive pentru care te certai cu ea?

-Pai ne certam sa zic asa pe ,,puterea" din casa si anume: Cand eram mai mic aveam tot calculatorul acesta si eu cu sora mea il imparteam (Stateam fiecare cate o ora.) si se supara pe mine ca stateam mai mult la el si nu respectam programul , ne mai certam cand ii fac observatie ca nu face ceva bine sau ca a uitat ceva ce uita cam des.

19.Care este ultima minciuna pe care ai spus-o? Minti des?

-Ultima minciuna a fost acum 2-3 zile cand am mintit un coleg cand am vrut sa ii daruiesc o bomboana si aceea era de pe jos si m-a intrebat daca era de pe jos si eu am inceput sa rad si sa fug de frica. Imi minteam parintii inainte ca sa nu ma prinda ca faceam prostii, dar acum nu prea mai mint, dar tata de fiecare data cand zic cate ceva si e adevarat, el spune ca e o minciuna.

20.Spuneai ca te pricepi la sport. Practici sport de performanta? Daca da, care este acela?

-Am jucat Handball 2 ani pana nu am mai putut veni la antrenamente din cauza scolii. Ba chiar, am fost si intr-un cantonament de o saptamana. Ce frumos a fost ...

21.Pana acum , care este persoana care te-a dezamagit cel mai tare?

-Persoana care m-a dezamagit cel mai tare pana acum a fost cel mai bun prieten al meu din clasa a VII-a, care sa zicem ca ,,m-a tradat'' imprietenindu-se cu niste persoane pe care eu nu le suportam.

-Si acum nu mai sunteti prieteni deloc?

-Mai suntem , dar nici chiar asa de buni. Ma mai intraba ce teme am avut , ce avem de invatat.

22.Este vreun lucru pe care majoritatea oamenilor nu il stiu despre tine?

-Da.

-Care este acela?

-E un lucru jenant. :))

-Deci sa inteleg ca nu vrei sa dezvalui asta. Ok. :)) Trecem la intrebarea urmatoare. :))

23.Urmaresti filme des? Ce gen? Care este actorul tau preferat?

-Nu prea urmaresc filme singur, decat cu familia filme vechi de pe ProTV. Actorul meu preferat este Tom Cruz.

24.Idolatrizezi pe cineva? Cum ar fi , o vedeta de la noi sau din alta tara?

-Nu prea.

25.Care este primul cantec care iti vine in minte atunci cand te gandesti la persoana pe care o iubesti cel mai mult?

-,,Ma ucide ea''. :))

26.Ok. Deci , cam asta a fost tot? Doresti sa transmiti ceva anume celor care citesc interviul tau? :))

-Da. As dori sa transmit cititorilor sa fie ei insisi si sa nu renunte niciodata la visele lor. + Multumesc pentru acest interviu. Bafta!

Pasiune: IT si matematica

What? :))

Ai 15 ani, sigur IT/mate hobby pentru tine? o.O

La "Cu ce iti umpli timpul liber?" ar fi trebuit sa raspunzi: lucrand mult la mate suplimentar, din pasiune :)) (glumesc :P )

Succes in a-ti indeplini visul, vei avea de muncit mult.

Bravo Claudia pentru interviu. Frumos

Clau23

Anca, se pare ca mi-ai luat-o inainte. Pasiune IT , auch , de la varsta asta ... Inteleg ca te-a influentat varul tau dar nu cred ca ai habar despre ce vorbesti ... Oi' studia tu in viitor daca-ti place si ai cu adevarat o inclinatie/pasiune spre directia asta .

Frumos interviul, bravo .

Off-topic : S-a strecurat o mica "greseala" pe acolo.

eu nu le suportam. /color]

-Si acum nu mai sunteti prieteni deloc?

Sub intrebarea 21.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

About Us

Fioriginal.Ro Gaming community

© FiOriginal.ro

Important Links

Rules

Important Links

Making a comeback
  • Create New...