Jump to content
Welcome, Guest
Existing user? Sign In

Sign In

Sign Up
Sign in to follow this  
Water

Discutie water

Recommended Posts

Deci aceasta comunitate m-a lasat cu gura masca. Cum zice si mama mea "Romanu este stresat si plictisit" asa pot face diferenta dintre Anglia si Romania si mentalitatea fiecaruia. Acest baiat are 13 ani si este pe discord cu mine. A primit ban pe motiv de aim si noi I-am zis sa scoata aimu pe discord dar el nu avea. Si tot asa a luat ban (La fel si o persoana de 24 de ani cu nick-ul Alex Spawn care a jucat si in pgl acum cativa ani si a primit ban de la venom ca cica wall, dar era pe discord cu mine si ne distram toti dar el nu avea wall) . Venom s-a rastit la mine cu tupeu si anca la fel. Am gresit ca am zis contra si ea a zis ca imi da remove daca nu las si dovada. Sa fim seriosi. Se ameninta? In al doilea rand staff-ul este slab. Degeaba m-am reintors pe comunitate dupa cativa ani. "Contra , nu ai respectat modelul + nu te exprimi cum trebuie , Motiv: Aim?? "  si "El are nick Venom cica .Nici un titlu nu poate sa il puna cum trebuie"   Anca ca tu esti co fondator, de ce nu il ajuti sa faca el cererea corecta pe forum? In titlu poate s-a referit "Venom, da-mi unban" nu ca are el nick-ul Venom. Presimt ca iau ban permanent pe forum pt asta numai ca poate enervez pe cei mari in grad. Dar persoana care o sa-mi dea ban nu gandeste. Vreau sa ma las de toate serverele si comunitatea asta. Venom ma cearta doar ca am intrebat ceva si Anca ma ameninta ca iau remove. Vai de Romania asta... Ne vedem poate peste cativa ani cand nu o sa mai fie @Venom si @anca la "putere" aici. Invatati aici de la o persoana de 16 ani. Va rog frumos, cand cineva greseste nu sariti cu gura. Invatati dracu sa ajutati si oferiti cat de mult suport. Cred ca aveti 5 minute din viata sa il contactati pe @[CDO]punct. si sa il invatati cum sa faca o cerere de unban corect. Pot eu sa il invat ca il cunosc, dar nu are rost pentru ca toti o sa plecam de pe comunitate. Stiu ca nu va pasa dar noi ne-am saturat. Sper ca am fost inteles. Probabil am scris incorect mai sus dar nu am chef sa citesc iar ce am scris. Succes.

Daca tu ai luat-o ca pe o amenintare, nu este vina mea. Ce ti-am scris acolo a fost sa iti atrag atentia. Nu detin server de ieri. Am avut server mare, am avut de a face cu o gramada de admini. Stiu foarte bine cum trebuie sa gestionez o situatie. Fiind moderator global ar fi trebuit sa stii si tu ca acel raspuns dat la o reclamatie nu il puteam lua in considerare. Daca te deranjeaza ca ti s-a atras atentia si iti iei jucariile si pleci, atunci e clar ca nu esti pregatit sa ai grad. Tu ai postat ca e ceva suspect la el si de asta dai contra. Cum am spus, astfel de raspunsuri nu pot fi luate in considerare mai ales ca esti si mg trebuia sa stii asta.

De ce am scris aia cu titlul? Ca sa ii atrag atentia, sa isi dea seama ca a gresit la titlu si a pus numele lui Venom. De asta am si specificat "el are nick Venom" ca sa isi dea seama ca a trecut gresit numele. Altfel, scriam direct ce am scris mai jos. Nu pot sa invat pe toti sa citeasca. Daca citea bine modelul, stia sa completeze. Nu era ceva uau. Dar nu a dat prea multa atentie. 

Am auzit ca ti-ai insusit dreptul de a da unban. De unde si pana unde intervin adminii peste fondatori/owneri? A avut tot dreptul Venom sa iti dea remove. Tu in loc sa iti recunosti greseala sau sa iti ceri scuze, vii aici si faci taraboi.

Am vrut sa fiu draguta cu voi, am avut incredere, am dat sanse, v-am dat up, dar vad ca va bateti joc. Am zis ca voi chiar vreti sa facem ceva. 

Daca tu pentru o mustrare spui "plec si nu ma intorc decat cand nu mai sunt venom si anca" e clar. Asta spune tot. 

Iar lucrurile astea se puteau vorbi privat sau la categoria moderatorilor de pe forum. Nu intr-o cerere unban. Inca un motiv pentru care nu esti pregatit sa ai mg. 

Sebi, verdict la cerere? Ca ne intindem si o dam in altele.

Edit: A, da. Dublu post. Alt motiv ca nu esti pregatit pentru mg. 

Nu ma intereseaza ce spune Water, dar am avut oameni problema pe serverul de mix, codati si tot felul de instabili mintali - o gramada, asa ca stiu despre ce este vorba cand vad pustani de genul.

Ti-am zis pe server ca alx are wall, dar tu ai zis ca nu are. Eu ti-am zis ca nu te cred si am aflat de unul singur. Spune-i prietenului tau sa faca cerere unban, eu ii pun demo-ul in topic si iti aduc cei mai buni oameni care se vor uita la demo. Si da, ai intrat si i-ai dat unban fara sa intrebi macar, dupa care ai spus "ups". Daca esti barbat, spune-mi direct ca te deranjeaza decizia mea, dar nu dai unban.

Si da, ar trebui sa ii multumesti Ancai ca ti-a lasat posibilitatea ca tu sa dai unban. Tu si ceilalti aveti al doilea cel mai mare grad de pe server datorita ei. Daca era dupa mine, aveai slot sau rank 1.

Ps: Sa imi arati cand m-am rastit la tine. :))

Gata cu polemica, am vazut si cu wg-ul.

Acceptat.

De acum incolo daca te vad pe server si nu ai demo on, nu mai tine cu wg-ul.

@Waterlimbajul tau lasă de dorit. 

1. @anca si @Venom nu se ocupa de admini/forum/etc de ieri si de azi

2. Nu esti in măsură să-i critici, având o vârstă pe langa tine si multi ani de experiență in față.

3. Treaba cu această cerere este clară, odata ce faci o cerere exista si un model, corect? Nu e pus degeaba, suntem o comunitate si exista si intelegere si prietenie si iertare, dar tot odata exista si un regulament de respectat.

S-a procedat corect, cat despre tine.. nu stiu ce sa zic, ca sa vezi o chestie, eu te-am ales in staff, tot eu iti decid soarta in aceasta comunitate, fiindca Anca mi-a lăsat ultimul cuvânt. 

Ultimul meu cuvant este urmatorul, odata ce nu respecți pe cineva superior ție + aduci jigniri la adresa unor persoana făcând si parte din staff tu, nu este ceva ok, asa ca imi cer scuze, dar acest grad ai dovedit ca nu este de tine din ce am citit mai sus, la ce fel ai răspuns. Într-o comunitate, cum am spus, exista si intelegere, dar si niste răspunderi, eu iti voi retrage gradul fiindca aceste chestii nu sunt ok, chiar nu este frumos. 

Ai si spus ca vrei sa renunți, este si alegerea ta, daca o sa vrei sa revii, nu spun ca nu va exista o a doua sansa, însă va trebui sa dovedesti ca acest grad il meriți, dupa cum am spus mai sus ai dovedit ca nu este de tine. 

Iti doresc succes in ce iti dorești sa faci in continuare. 

Dar din partea mea ai remove, cum am spus, eu va sanctionez imediat pe cei pe care eu v-am pus in functie. Nu iert nimic.