Jump to content
Welcome, Guest
Existing user? Sign In

Sign In

Sign Up
plexus2k18namcod

[Rezolvat]Eroare cs 1.6 fullscreen

Recommended Posts

Salut ma joc cs 1.6 de 3 ani si nu am avut probleme de genu ca aceasta, mi-am achizitionat de curand un laptop de tip macbook pentru ca celalalt cu windows 8 nu mai mergea, si am gasit o eroare in care am barii negre in stanga si in dreapta stie cineva cum pot rezolva pe un macbook???

Da, treci pe widescreen cu o rezolutie care crezi ca ti se potriveste.

Options > Video 

Acum 27 minute, Venom a spus:

Da, treci pe widescreen cu o rezolutie care crezi ca ti se potriveste.

Options > Video 

Nu imi place sa joc pe widescreen stii cum pot juca fullscreen pe 1024?

A fost prea mult? :)

Ti-am oferit cred ca singura solutie valabila. Nu totul este posibil.

Acum 2 ore, plexus2k18namcod a spus:

Salut ma joc cs 1.6 de 3 ani si nu am avut probleme de genu ca aceasta, mi-am achizitionat de curand un laptop de tip macbook pentru ca celalalt cu windows 8 nu mai mergea, si am gasit o eroare in care am barii negre in stanga si in dreapta stie cineva cum pot rezolva pe un macbook???

Uita-te sa vezi daca ai la placa video update-ul facut, daca nu, fa-i tu, dupa ce i-ai facut update-ul, o sa scapi de acele doua bari negre de pe cs.

1 oră în urmă, vETA#AIMINNg;3 a spus:

Uita-te sa vezi daca ai la placa video update-ul facut, daca nu, fa-i tu, dupa ce i-ai facut update-ul, o sa scapi de acele doua bari negre de pe cs.

le am facut si tot nu au disparut, alte idei mai ai?

Edited by plexus2k18namcod

Folosesc un tip de laptop asemanator .

Dai click dreapta pe desktop > Graphic Proprietes > Display > General Settings si dupa iti schimb de acolo rezolutia ! Daca nu ai inteles, te ajuta acest video

La 05.01.2019 la 22:04, SoNix a spus:

Folosesc un tip de laptop asemanator .

Dai click dreapta pe desktop > Graphic Proprietes > Display > General Settings si dupa iti schimb de acolo rezolutia ! Daca nu ai inteles, te ajuta acest video

Am facut la fel ca in video si cum mi-ai spus tu apas click dreapta si nu am nimic am doar cateva din macbook si nu am graphic proprietes

Edited by plexus2k18namcod

@SoNix Ce i-ai aratat tu e pentru windows si mai exact windows 10 

el are macbook nu notebook, sistem de operare MacOS

Ce ai tu @plexus2k18namcod e de la rezolutie.

Si eu am avut aceasta problema dar acum nu mai am treaba.

Poti face un screenshot cu serarile grafice (video) de la cs si ce optiuni de rezolutie ai ?

trebuie sa ai aceeasi rezolutie ca pe desktop, nu stiu cum se numeste la mac pentru ca nu am folosit si nici lucrat dar pe desktop :)) 

nu stiu daca functioneaza pe Mac setarile de launch, ar fi cea mai simpla metoda daca ai stii exact rezolutia ecranului, -w 1024 -h 768

Daca ai avea si team viewer, cineva sa eu te-as/te-ar putea ajuta si mai bine, eu nu dispun de foarte mult timp liber si daca doreste cineva sa te ajute pe team viewer si se pricepe e invitatul meu

Edited by @LeX

La 13.01.2019 la 17:30, @LeX a spus:

@SoNix Ce i-ai aratat tu e pentru windows si mai exact windows 10 

el are macbook nu notebook, sistem de operare MacOS

Ce ai tu @plexus2k18namcod e de la rezolutie.

Si eu am avut aceasta problema dar acum nu mai am treaba.

Poti face un screenshot cu serarile grafice (video) de la cs si ce optiuni de rezolutie ai ?

trebuie sa ai aceeasi rezolutie ca pe desktop, nu stiu cum se numeste la mac pentru ca nu am folosit si nici lucrat dar pe desktop :)) 

nu stiu daca functioneaza pe Mac setarile de launch, ar fi cea mai simpla metoda daca ai stii exact rezolutia ecranului, -w 1024 -h 768

Daca ai avea si team viewer, cineva sa eu te-as/te-ar putea ajuta si mai bine, eu nu dispun de foarte mult timp liber si daca doreste cineva sa te ajute pe team viewer si se pricepe e invitatul meu

Mersi frumos tipule am facut aceea cu launch am setat rezolutia la mac in 1024 si am scris si in launch si a mers te pwp

Nu ma pupa ca e ciudat =))

Si alta data cu mare placere

Nu eram sigur ca in launch va merge pe mac :)

Edited by @LeX

17 hours ago, @LeX said:

Nu ma pupa ca e ciudat =))

Si alta data cu mare placere

Nu eram sigur ca in launch va merge pe mac :)

Acum am vazut ca are mac , chiar daca am mentionat ca si eu as avea mac ! M-am incurcat

Ma bucur ca l-ai putut ajuta :)

Guest
This topic is now closed to further replies.

About Us

Fioriginal.Ro Gaming community

© FiOriginal.ro

Important Links

Rules

Important Links

Making a comeback
  • Create New...