Jump to content
Welcome, Guest
Existing user? Sign In

Sign In

Sign Up
Zaytsev.

● Prieteniile de azi

Recommended Posts

Foarte decis , astazi vin cu un sfat vital , ce trebuie luat in considerare indiferent de varsta !

Este vorba despre prieteniile din ziua de azi. Cum sunt ele , stranse , pe interes , etc. Sfatul pentru o prietenie fara sfarsit !

• Viata ta personala , este doar a ta , tine-ti prietenii departe de ea.
  •  Invata ca secretul sa fie confidential. Doar tu sa stii de el
  • Nu te increde prea mult
  • Nu incerca sa-ti controlezi prietenii !
  • O mana o spala pe cealalta , adica , faci favoruri in schimbul altor favoruri !
  • Asigura-te ca prietenul tau nu este o iscoada, ca , ceea ce spui sa NU ajunga si la urechile altora.
  • Nu implica genul feminin in prieteniile de genul masculin , cat si invers !
  • Tine-te mereu de cuvant !
  • Nu imprumuta lucruri personale (masini , chei etc)
  • Iarta , dar nu uita !
  • Atrage-i atentia asupra greselilor cu tact !
  • Cand un prieten iti greseste , nu-l mai considera prieten ! E timpul sa cunosti alti oameni !
  • Nu te baga in problemele lor , intrucat nici in vietile lor personale ! 
  • Sfaturile nu sunt mereu bine venite ! S-ar putea ca mai tarziu sa ti se reproseze !
  • Renunta sa-ti vezi prietenul ca pe singurul om de pe pamant. Intr-un colt al lumii , este cineva care ti se potriveste mai mult ca prieten !

Cam astea sunt sfaturile principale , ce orice om ar trebui sa tina cont de ele. Aceasta este cheia unei prietenii de o viata ! Oamenii cand e vorba despre presul lor de sub picioare , tradeaza , inseala. Nu-ti lasa slabiciunile la vedere , ascunde-le. Arata-te ca fiind un om tare , un om puternic in fata altora , chiar daca in interiorul tau esti la pamant. Capul sus mereu!

Sursa este venita de la mine ! Sunt greselile pe care eu le-am comis si nu mi-au adus niciun beneficiu. Nu face aceleasi greseli daca vrei sa-ti fie bine alaturi de un tovaras !

patientia et tobacco

Cred ca cel mai usor ar fi sa incepi sa adopti o atitudine puternica.

Ma rog, sfaturile sunt bune, dar conteaza mult mai mult modul in care te privesti pe tine insuti. Increderea si gandurile pe care le nutresti iti dicteaza atitudinea.

Totul se rezuma la modul in care tu iti folosesti timpul. Odata ce ajungi un caracter puternic, nu ai nevoie de eforturi pentru a aplica sfaturi despre cum ai putea sa mentii o prietenie sau ceva.

Acum 6 ore, Venom a spus:

Cred ca cel mai usor ar fi sa incepi sa adopti o atitudine puternica.

Ma rog, sfaturile sunt bune, dar conteaza mult mai mult modul in care te privesti pe tine insuti. Increderea si gandurile pe care le nutresti iti dicteaza atitudinea.

Totul se rezuma la modul in care tu iti folosesti timpul. Odata ce ajungi un caracter puternic, nu ai nevoie de eforturi pentru a aplica sfaturi despre cum ai putea sa mentii o prietenie sau ceva.

Foarte adevarat. Dar mai sunt oameni ce au anumite lipsuri cand vine vorba de a adopta o atitudine puternica. Intrucat le este mai usor sa urmeze aceste sfaturi ca pe viitor sa se intareasca. Totusi este o evolutie daca cineva trece cu brio 

About Us

Fioriginal.Ro Gaming community

© FiOriginal.ro

Important Links

Rules

Important Links

Making a comeback
  • Create New...