Jump to content
Zaytsev.

[Film] [Aventuri] Jumanji: Bun venit in jungla (2017)

Recommended Posts

Imagine de ansamblu:

znFiTMP.jpg

Titlu:

Jumanji: Bun venit in Jungla !

Descriere:

În noul film Jumanji: Aventura in junglă, jocul se schimbă întrucât patru prieteni extrem de diferiţi sunt de data aceasta absorbiţi în lumea jocului Jumanji. Atunci când descoperă pe o veche consolă video un joc pe care nu-l mai încercaseră, cei patru se hotărăsc să joace şi sunt imediat absorbiţi în decorul de junglă al jocului şi în avatarurile pe care şi le alege fiecare şi care sunt interpretate de Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart şi Karen Gillan. Astfel descoperă că nu sunt ei cei care joacă jocul, ci Jumanji îi joacă pe ei. Ei sunt nevoiţi să intre în cea mai periculoasă aventură a vieţii lor, pentru că altfel, riscă să rămână blocaţi pentru totdeauna în jocul Jumanji!

Regie:

Jake Kasda

Actori principali:

Karen Gillan , Dwayne Jonson , Kevin Hart , Jack Black , Nick Jonas , Laurie Calvert

Genul filmului:

Aventura (100%) , Actiune , Fantastic , Comedie , Familie

Durata filmului:

119 minute

Rating:

8 stele

Premiera în România:

29.12.2017

Notă film:

Cinemagia: 7,9

IMDB: 7,2

Trailer YT:

Am optat sa postez acest film , deoarece mie unul personal , a starnit o atentie neobisnuita. O actiune clara combinata cu o comedie clasica, cu niste actori ce-si joaca rolurile la perfectie. Este unul din putinele filme pe care le-am vizionat cu drag , ci nu de plictiseala ! Sper ca si voua sa va fie pe plac cum si mie mi-a fost !

Edited by Zaytsev.

Bun film. Foarte bun.

L-am vazut de revelion la cinema si a fost unul dintre putinele filme care au si actiune, si horror, si aventura, si comedie, toate intr-un tablou mixt de "distractie" pentru minte.

Merita vizionat, va asigur!