Sari la conținut
Venom

[Sfaturi Practice] Trecutul

Recommended Posts

Salut!

Ca sa adopti o atitudine pozitiva,indiferent de experientele traite in trecut,poti sa iti schimbi radical viata prin a incepe sa vezi altfel lumea,trecutul tau ,viitorul si cel mai important,prezentul. Trecutul trebuie privit ca pe o invatatura,nu ca pe o oroare. Nu trebuie sa ne luptam pana la moarte cu greselile,esecurile,defectele si pierderile din trecut.

Evenimentele trecute,indiferent daca au fost bune sau rele,fac parte din experientele noastre si filozofia noastra personala. Noi trebuie sa invatam din lectiile trecutului pentru a-i conferi contur prezentului.

Nu te mai lasa coplesit de trecut. Lasa-te invatat de el si bucura-te de prezentul etern. Miracolul vietii salasluieste in trecut;lectiile vietii,greselile trecute,succesele trecute,toate fac parte din filozofia ta personala si sunt cei mai buni stimuli ai ascensiunii spirituale. Tu le poti transforma in servitori sau stapani.

Daca abordam altfel trecutul,intr-un mod inteligent,putem schimba radical urmatorii ani din viata noastra.

Abordarea trecutului de o alta maniera decat cea prosteasca,este cheia implinirii. Fara ea unde ne-am afla? Unde? Unde esti acum(asta daca nu cumva esti Andrei Ciobanu).

Modul in care abordam prezentul(care este cea mai importanta piesa din puzzle) depinde de atitudinea pe care o abordam fata de trecut. Daca nu schimbi ceva in atitudinea fata de trecut,nu vei schimba multe nici in prezent,nici in viitor.

Tu ce iti doresti sa schimbi la trecutul tau?

Pace si calm!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Nyn3 a spus:

Tu ce iti doresti sa schimbi la trecutul tau?

Totul :))

Sa nu ne gandim la trecut(in sensul ca sa ne plangem de mila), sa ne bucuram de prezent, etc mi s-a tot spus, am tot auzit. Dar niciodata nu am reusit si mereu am ramas "agatata" de trecut si fara chef de viata :)) Pot spune ca am facut si greseli, dar cum ai scris si tu: din greseli invatam, din actiunile din trecut. Unele greseli chiar mi-au deschis ochii si am realizat ca nu a fost deloc ok si m-am schimbat.

Oricum, super "articolul". Cum am mai spus...imi place mult si citesc cu drag tot ce scrii. Felicitari.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum