Jump to content
Welcome, Guest
Existing user? Sign In

Sign In

Sign Up
Jică Măcelaru'

[Film] [Fantastic] Dracula Untold (2014)

Recommended Posts

dracula-untold-656702l-1600x1200-n-0288c

Dracula Untold

(Dracula: Povestea nespusă)

Descriere

Istoria României are parte de o nouă cosmetizare din partea Hollywood-ului cu Dracula Untold, care spune povestea lui Vlad Țepeș explorând evenimentele tragice ce au dus la transformarea sa în "cel mai faimos vampir din toate timpurile". Povestea începe când Vlad (Luke Evans) era încă muritor și descrie relația turbulentă a familiei domnitorului cu violentul și lacomul sultan Mehmet (Dominic Cooper). Pentru a-și salva țara și familia, Vlad și-a vândut sufletul diavolului, ne învață filmul regizat de Gary Shore.

Regia

Gary Shore

Actori principali

Luke Evans, Dominic Cooper, Sarah Gadon

Genul filmului

Acţiune, Fantastic, Drama, Horror

Durata filmului

1 h & 30 min

! Rating (opţional, după caz)

rating_ap12.gif

! Premiera în România (opţional, după caz)

03.10.2014

Notă film (IMDB, Cinemagia)

IMDb - 6.3 || cinemagia - 7.3

Trailer YT

Dadadada, superb filmul, nici n-am cuvinte de lauda suficiente. 

Adica na ... Luke Evans in rol principal. Pe de alta parte, era interesant daca se intamplau lucrurile asa.

Acum 24 minute, qRs. a spus:

Adica na ... Luke Evans in rol principal. Pe de alta parte, era interesant daca se intamplau lucrurile asa.

+1

L-am vazut si eu anul trecut parca si mi-a placut maxim. Si daca stau si ma gandesc  cred ca azi stiu ce voi face. Il voi revedea :D 

43 minutes ago, qRs. said:

Cat de mult mi-l recomanzi ? Are note destul de proaste, de asta am evitat sa il vad.

EDIT: M-ai convins, am sa il vizionez si voi reveni cu pareri despre el, eu deobicei nu sunt influentat asa de usor de critici, dar erau asa de joase notele incat...

Acum 6 minute, blakku a spus:

Cat de mult mi-l recomanzi ? Are note destul de proaste, de asta am evitat sa il vad.

Ti-l recomand cu mare drag, la capitolul sf/fantastic sta superb, insa istoria nu e exploatata la maxim, ei prezinta doar legenda asa cum au perceput-o si exact cum am spus, a iesit un sf excelent, efecte bune samd ... 

Actiune, dragoste, suspans, putere, dorinta de a deveni invincibil, sacrificii, suficiente lucruri de care sa te agati.

Per total, mie unul mi-a placut, nu a dezamagit deloc.

Vizionare placuta ! 

Luke Evans isi joaca foarte bine rolurile. La fel si in filmele din seria "The Hobbit" ca si in acest film, el da dovada de loialitate, curaj si iubire fata de poporul sau.

Am vazut filmul astazi si nu pot spune decat ca merita vazut.

Guest
This topic is now closed to further replies.

About Us

Fioriginal.Ro Gaming community

© FiOriginal.ro

Important Links

Rules

Important Links

Making a comeback
  • Create New...