Jump to content
Welcome, Guest
Existing user? Sign In

Sign In

Sign Up
anca

[Film] [Animatie] Robinson Crusoe 2016

Recommended Posts

robinson-crusoe-800193l-1600x1200-n-8a29

Robinson Crusoe 2016

Descriere

Pe o minusculă insulă exotică trăiește Mak/Friday(Vineri), un papagal exuberant, înconjurat de prietenii săi din acel paradis tropical. Dar Vineri nu se poate împiedica să viseze la călătorii în care să descopere lumea întreagă. După o furtună violentă, Vineri și prietenii lui se trezesc față în față cu o creatură ciudată: Robinson Crusoe.
Vineri își dă seama primul că străinul eșuat pe plajă e biletul lui de plecare de pe insulă pentru a pleca să exploreze lumi noi. La rândul său, Crusoe înțelege repede că șansa lui de a supravieți pe insula aceea este să se împrietenească cu Vineri și celelalte animale.
Nu e ușor la început, căci animalele nu vorbesc limba omului, dar apoi, încet și sigur, ajung cu toții să trăiască în armonie. Dar, într-o zi, traiul lor liniștit e dat peste cap de sosirea a două pisici sălbatice care vin hotărâte să pună stăpânire pe insulă.
Între Crusoe și grupul lui de amici și cele două pisici începe o bătălie care îi va face să descopere care e adevărata forță a prieteniei.

Regia

Vincent Kesteloot

Ben Stassen

Actori principali

Matthias Schweighöfer

Genul filmului

Animaţie

Aventuri

Comedie

Durata filmului

90 minute

Notă film

7.4 Cinemagia

5.3 IMDB

Trailer YT

Da, l-am vazut aseara. Sfarsitul nu il stiu ca am adormit =)) 

E dragut. Nu extraordinar, dar la plictiseala merge sa il vezi :D  Are si faze amuzante, asta mi-a placut ca mai te si amuzai