Jump to content
Welcome, Guest
Existing user? Sign In

Sign In

Sign Up
Jică Măcelaru'

[FGL] [Anunt] Recrutari Moderatori / Moderatori-Globali

Recommended Posts

Recrutari Moderatori / Moderatori-Globali

Doresc sa incep acest topic cu un salut pentru toti membrii din comunitate! 

Asa cum am spus si in proiect, mi-am propus sa recrutez moderatori in masa pentru a mari activitatea pe forum si pentru a dezvolta comunitatea, astfel ajungand la un nivel superior.

Incepand de prin 2015 pana in prezent, staff-ul forumului nu a mai fost unul bine pus la punct si asta insemnand lipsa moderatorilor si inactivitatea celor cu grad. Nu toti, ci o parte. Datoria faptului ca unii membri au muncit si au avut o functie egala cu restul si in timp acestia au avansat datorita continuarii prestarii muncii lor, ceilalti s-au retras datorita acestui motiv. Un motiv pe care eu si multi altii il consideram banal. Daca omul a muncit, si-a dedicat timp si a dovedit ca merita o avansare, de ce nu i-am acorda aceasta sansa? Daca ceilalti nu au primit aceasta sansa, nu era mai bine sa demonstreze administratorilor ca se inseala si ca si ei merita? Retragerea pe acest motiv nu este una gandita limpede, ci din invidie.

Prin urmare, fiind o comunitate cu un numar considerabil de membri, dorim sa recrutam un staff capabil, cu experienta, activ si sociabil.

Ce cautam?

Moderatori

Pentru a obtine aceasta functie trebuie sa va alegeti categoria la care doriti sa aplicati din aceasta lista : [Anunt] Categorii la care pot aplica viitorii moderatori

Categoria pe care o veti alegeti trebuie sa va si placa. De asemenea trebuie sa detineti cunostinte in acel domeniu.

Model:

• Nume real (nume, prenume):
  • Varsta:
  • Ati mai detinut o astfel de functie in comunitate FioriGinaL.Ro sau in alta comunitate?:
  • La ce categorie doriti sa aplicati?:
  • De ce ati ales aceasta categorie?:
  • Considerati ca puteti atrage utilizatorii sa citeasca postarile dvs.? Cum?:
  • Ati activat la categoria aleasa in ultima perioada?:
  • Aproximativ cate posturi ati facut la aceasta?:
  • Aveti minim 300 de posturi pe intreg forumul?:

1 Moderator-Global

Pentru a obtine aceasta functie trebuie sa detineti deja functia de Moderator, sa aveti vechime cu aceasta si activitate.

Model:

• Nume real (nume, prenume):
  • Varsta:
  • Ati mai detinut o astfel de functie in comunitate FioriGinaL.Ro sau in alta comunitate?:
  • Stiti ce ar trebui sa faca un MG, ce sarcini are?:
  • De cat timp aveti functia de Moderator?:
  • Ati ajutat membrii comunitatii pana acum la categoria moderata de dvs., dar si in afara acesteia?:
  • Cu ce ati contribuit/ajutat la dezvoltarea comunitatii?:
  • Sunteti constient ca obtinand functia de MG va trebui sa frecventati tot forumul?:
  • Aveti propuneri ce ar ajuta la dezvoltarea comunitatii?:

CU STIMA SI RESPECT, ADMINISTRATOR AL COMUNITATII

FIORIGINAL.RO

(Devil.)

• Nume real (nume, prenume): Cristi.
  • Varsta: 19 jumate.
  • Ati mai detinut o astfel de functie in comunitate FioriGinaL.Ro sau in alta comunitate?: Moderator aici, Moderator Global pe fosta comunitate Gamebox.
  • La ce categorie doriti sa aplicati?: Muzica
  • De ce ati ales aceasta categorie?: Inafara de Filme, sunt pasionat de muzica.
  • Considerati ca puteti atrage utilizatorii sa citeasca postarile dvs.? Cum?: Cunosc foarte multe genuri, sub genuri, melodii + la curent cu unele stiri din lumea muzicala si releas-uri fresh pe care le pot oferi celor din comunitate.
  • Ati activat la categoria aleasa in ultima perioada?: De cand am revenit pe forum, nu.
  • Aproximativ cate posturi ati facut la aceasta?: \Foarte multe, 300-400, se poate observa acest lucru.
  • Aveti minim 300 de posturi pe intreg forumul?: Da.

Edited by noxeru.

• Nume real (nume, prenume):Georgian Sofronea.
  • Varsta: 13
  • Ati mai detinut o astfel de functie in comunitate FioriGinaL.Ro sau in alta comunitate?: Nu.
  • Stiti ce ar trebui sa faca un MG, ce sarcini are?: Sigur.Se ocupa de ordinea pe forum , de avertizarea si sanctionarea celor ce incalca regulamentul.Desigur, are o responsabilitate foarte mare.
  • De cat timp aveti functia de Moderator?:Sincer nu stiu, cam 3 luni asa...
  • Ati ajutat membrii comunitatii pana acum la categoria moderata de dvs., dar si in afara acesteia?:La categoria mea nu prea am activat , dar intru zilnic pe forum si verific categoriile mele : DRKM , Windows dupa topicuri noi, sa vad daca pot ajuta cu ceva...Nu prea mi-au venit idei ce sa postez, acum Devil o sa-mi spui ca trebuia sa-ti cer ajutorul pentru idei, dar na, vina mea...
  • Cu ce ati contribuit/ajutat la dezvoltarea comunitatii?: Prin implicarea in servere ca admin si detinator, ca moderator la anumite categorii...Ba chiar am adus si cativa membri de pe skype, server pe forum...
  • Sunteti constient ca obtinand functia de MG va trebui sa frecventati tot forumul?: Desigur.
  • Aveti propuneri ce ar ajuta la dezvoltarea comunitatii?: Momentan nu, dar sigur imi vor veni mie idei ca deobicei.
Edited by Ilusion [G]

• Nume real (nume, prenume): Virsag Raul
  • Varsta: 18
  • Ati mai detinut o astfel de functie in comunitate FioriGinaL.Ro sau in alta comunitate?: Da , am detinut in mai multe comunitati si de moderators pana la cel de Administrators
  • La ce categorie doriti sa aplicati?: Social - interviuri ...
  • De ce ati ales aceasta categorie?: Pentru ca vreau sa fac interviuri staffului si celor care au o vechime sa vedem de unde au inceput cum au aflat de comunitate
  • Considerati ca puteti atrage utilizatorii sa citeasca postarile dvs.? Cum?: Da , din cauza ca voi incerca sa apelez si la metode amuzante de interviu sau distratcti in topicuri giduri farse etc.
  • Ati activat la categoria aleasa in ultima perioada?: Nu , am avut fiindca am crezut ca doar un moderator se poate ocupa
  • Aproximativ cate posturi ati facut la aceasta?: 0 dar se vor face mai multe
  • Aveti minim 300 de posturi pe intreg forumul?: 324
Edited by WoodLike

Orice categorie poate primi noi moderatori. Moderatorii actuali sunt cei principali, iar cei noi veniti sunt la comanda celor principali. Vor forma o echipa impreuna daca vor dori comunicare.

Shadow o sa te rog sa lasi aceste treburi pe seama mea. Multumesc. :-)

• Nume real (nume, prenume): Buzoi Dragos
  • Varsta: 16 
  • Ati mai detinut o astfel de functie in comunitate FioriGinaL.Ro sau in alta comunitate?: Da
  • Stiti ce ar trebui sa faca un MG, ce sarcini are?: Da, Mg-ul se ocupa de acctivitatea moderatorilor, de aranjarea forumului.
  • De cat timp aveti functia de Moderator?: De aproximativ 3 luni.
  • Ati ajutat membrii comunitatii pana acum la categoria moderata de dvs., dar si in afara acesteia?: Da
  • Cu ce ati contribuit/ajutat la dezvoltarea comunitatii?: Cu acctivitatea pe forum, aducerea unor membri, cat si ajutorarea unor serverelor (Catusi de putin)
  • Sunt eti constient ca obtinand functia de MG va trebui sa frecventati tot forumul?: Da, chiar de cand am luat moderator, mi-am luat functia in serios.
  • Aveti propuneri ce ar ajuta la dezvoltarea comunitatii?: Da, ar fii frumos sa adaugam si parteneriatele, da stiu, nu aduc multi membri pe comunitate, dar sunt bune si ele in felul lor.

@noxeru., ai mai fost moderator aici si stiu cat de activ erai. Avem nevoie de moderatori cu activitatea ta, dar nu si de comportamentul pe care l-ai avut atunci, inainte sa pierzi functia. Ai sanse sa iei moderator, dar nu as dori sa mai vad comportamentul de atunci. Pana cand vei primi verdictul, poti posta la categoria aleasa.

@Ilusion [G], am vazut ca esti activ pe forum, raspunzi pe unde poti si stii, asta ma bucura. Ajuti la dezvoltarea comunitatii prin intermediul serverului tau si asta e la fel de bine.

@WoodLike, nu iti pot accepta cererea din cauza acestei probleme. Daca esti dispus sa scapi de acea reputatie va trebui sa-mi dai PM pentru a primi indicatii.

@Inkyz.-, gresesti la intrebarea daca stii cu ce se ocupa un mg. De acele lucruri se ocupa un administrator. Revino, te rog, cu un edit. Mai ai 2 ore, iar daca nu o sa mai poti da edit, sa-mi dai PM cu raspunsul.

In aceasta seara la ora 20:00 voi 4 veti primi verdictul.

• Nume real (nume, prenume): Pleşu David
  • Varsta: 14, fac 15
  • Ati mai detinut o astfel de functie in comunitate FioriGinaL.Ro sau in alta comunitate?: in alta comunitate , pe ecila
  • La ce categorie doriti sa aplicati?: Admin world
  • De ce ati ales aceasta categorie?: este o categorie foarte interesanta pentru mine, mie imi place sa adminez , si cred ca aici este locul meu.
  • Considerati ca puteti atrage utilizatorii sa citeasca postarile dvs.? Cum?: Voi scrie diferite tutoriale , voi incerca sa intru in piela cititorului si voi scrie ce este interesant pentru el.
  • Ati activat la categoria aleasa in ultima perioada?: nu, dar ma apuc
  • Aproximativ cate posturi ati facut la aceasta?: pana cand am 0, dar incep sa fac
  • Aveti minim 300 de posturi pe intreg forumul?: aproape , 250+

Nume real (nume, prenume): Bota Marian

Varsta: 13

Ati mai detinut o astfel de functie in comunitate FioriGinaL.Ro sau in alta comunitate?: In Fioriginal nu, dar in altele da.

La ce categorie doriti sa aplicati?: Interviuri

De ce ati ales aceasta categorie?: Deoarece este o categorie care ma atrage, in plus nu are moderator.

Considerati ca puteti atrage utilizatorii sa citeasca postarile dvs.? Cum?: Cred ca da. Pai, intrebari interesante si "exploatarea" persoanelor carora le iau interviuri.

Ati activat la categoria aleasa in ultima perioada?: Nu

Aproximativ cate posturi ati facut la aceasta?: -

Aveti minim 300 de posturi pe intreg forumul?: Da, am :) 

• Nume real (nume, prenume): BrowN
  • Varsta: 13
  • Ati mai detinut o astfel de functie in comunitate FioriGinaL.Ro sau in alta comunitate?: Da In Alta Comunitate !
  • La ce categorie doriti sa aplicati?: Oricare
  • De ce ati ales aceasta categorie?: Fiindca Imi place
  • Considerati ca puteti atrage utilizatorii sa citeasca postarile dvs.? Cum?: Da . prin a le da informatii la ce ii intereseaza !
  • Ati activat la categoria aleasa in ultima perioada?: Nu Sunt nou pe comunitate 
  • Aproximativ cate posturi ati facut la aceasta?: 0 dar o sa fac 
  • Aveti minim 300 de posturi pe intreg forumul?:  NU .  dar o sa fac 

@daVidy, am vazut ca ai postat cateva tutoriale la alta categorie. As vrea sa vad 2-3 posturi la forumul Admin World pentru a ma convinge ca meriti sa fii moderator acolo.

@Swag|M|, cand esti pregatit sa imi iei interviu, da-mi pm.

@BrowN, acest topic nu este destinat batjocurii. Warn.

@noxeru. , acceptat ca moderator la categoria MUZICA !

@Ilusion [G] , acceptat ca MG !

@WoodLike , dupa ce termini treaba care ti-am dat-o pentru a scapa de reputatie, vei avea sansa si la moderator. Cererea ta nu este respinsa inca.

@Inkyz.- , acceptat ca MG ! 

@daVidy , acceptat ca moderator la categoria Admin World !

@Swag|M| , acceptat ca moderator la INTERVIURI !

• Nume real (nume, prenume): Budei Dumitru
  • Varsta: 16,fac 17
  • Ati mai detinut o astfel de functie in comunitate FioriGinaL.Ro sau in alta comunitate?: Da am avut pe alte comunitati.
  • La ce categorie doriti sa aplicati?: Muzica, unde este nevoie din aceste 2 categorii
  • De ce ati ales aceasta categorie?: Acestea imi plac mai mult.
  • Considerati ca puteti atrage utilizatorii sa citeasca postarile dvs.? Cum?: Da , postand cat mai mult informatie utila, si a ajuta toti utilizatorii acestui forum.
  • Ati activat la categoria aleasa in ultima perioada?: Da.
  • Aproximativ cate posturi ati facut la aceasta?: 15-20
  • Aveti minim 300 de posturi pe intreg forumul?: Nu. dar promit ca le voi face.

@flapjackk

Acum 2 ore, flapjackk a spus:

La ce categorie doriti sa aplicati?: Muzica, unde este nevoie din aceste 2 categorii

Acum 2 ore, flapjackk a spus:
  • Ati activat la categoria aleasa in ultima perioada?: Da.
  • Aproximativ cate posturi ati facut la aceasta?: 15-20

Nume real (nume, prenume): Denis

Varsta: 21

Ati mai detinut o astfel de functie in comunitate FioriGinaL.Ro sau in alta comunitate?: Da

La ce categorie doriti sa aplicati?: Filme

De ce ati ales aceasta categorie?: Imi plac mult filmele, cunosc foarte multe, am site-uri de filme.

Considerati ca puteti atrage utilizatorii sa citeasca postarile dvs.? Cum?: Cunoscand o baza larga de filme bune, cu siguranta o sa fie atrasi :)

Ati activat la categoria aleasa in ultima perioada?: nu

Aproximativ cate posturi ati facut la aceasta?: nu am facut pana acum deoarece am activat la o singura sectiune.

Aveti minim 300 de posturi pe intreg forumul?: da

• Nume real (nume, prenume): Barni
  • Varsta: 21/22
  • Ati mai detinut o astfel de functie in comunitate FioriGinaL.Ro sau in alta comunitate?: In comunitatea mea, asa zis privata cu 75-80 de membrii.
  • La ce categorie doriti sa aplicati?: Unde este nevoie de ajutor, una- sau mai multe nu conteaza. Dar daca e ceva de IT/Scripturi/Hard-Software caci is programator de meserie.
  • De ce ati ales aceasta categorie?: Pentru ca imi place sa ajut omu, plus ca am si radare cu ei.
  • Considerati ca puteti atrage utilizatorii sa citeasca postarile dvs.? Cum?: Bine-inteles! Cum? Fiecare om este atras de o nouatate, de ceva nou. De ex.: facebook! Deci din momentul in care de ex. is moderator la IT/Programari pot face tutoriale de ex. cum sa-ti securizezi bine facebook-ul, cum sa scapi de virusi...etc.
  • Ati activat la categoria aleasa in ultima perioada?: Nu, deoarece pe mine acuma m-a atras functia de moderator, si vreau sa ajut. Deci ce este in categoria aceea aproape totul stiu/cunosc.
  • Aproximativ cate posturi ati facut la aceasta?: -
  • Aveti minim 300 de posturi pe intreg forumul?: Nu consider acest lucru fiind important, caci cum e in viata reala: nu anii te fac mai bun om, ci respectul- si 'cei 7 ani de acasa! (:

Cu respect, DiEm.

• Nume real (nume, prenume): Barni

S-a cerut numele complet.

Imi pare rau, dar te inseli in privinta posturilor. Sunt importante. De ce? Cu ajutorul lor noi ne putem face o impresie despre tine. De asemenea, arata si vechimea ta in comunitate. 

Respins.

• Acum 37 minute, Devil. a spus:
    • Nume real (nume, prenume): Barni

S-a cerut numele complet.

Imi pare rau, dar te inseli in privinta posturilor. Sunt importante. De ce? Cu ajutorul lor noi ne putem face o impresie despre tine. De asemenea, arata si vechimea ta in comunitate. 

Respins.

Ok, te inteleg! Dar sper ca poti sa urmaresti posturile, sa fie posturi normali, si nu "ah okey", "mersi", "bv", "gj"...! :DToate cele bune!

• Nume real (nume, prenume):Neagu gabriel
  • Varsta:16
  • Ati mai detinut o astfel de functie in comunitate FioriGinaL.Ro sau in alta comunitate?:Da , am mai detiunt functia aceasta pe mai multe forumuri care pana in ziua de azi nu mai sunt
  • La ce categorie doriti sa aplicati?:Resurse Counter-Strike 1.6
  • De ce ati ales aceasta categorie?:Pentru ca am multe resurse de postat.
  • Considerati ca puteti atrage utilizatorii sa citeasca postarile dvs.? Cum?:Nusti daca ei vor sa citeasca  mai ales detinatori serverelor care le trebuie pluginuri,mape , pentru uni jucatori etc..
  • Ati activat la categoria aleasa in ultima perioada?:Deocamndata nu 
  • Aproximativ cate posturi ati facut la aceasta?:Inca nu am facut nici un post dar din seara aceasta o sa fac cat de multe pot.
  • Aveti minim 300 de posturi pe intreg forumul?:deocamndata am doar 8 posturi dar o sa fac foarte multe daca o sa fiu acceptat la aceasta categorie.

Nume real: Biliboaca Denis

Varsta: 13

Ati mai detinut o astfel de functie in comunitate FioriGinaL.Ro sau in alta comunitate?: Nu nu am mai detinut acesta functie pe nicio comunitate

La ce categorie doriti sa aplicati?: Resurse Counter-Strike 1.6

De ce ati ales aceasta categorie?: Pentru ca ma pricem bine cu aceasta resursa.

• Considerati ca puteti atrage utilizatorii sa citeasca postarile dvs.? Cum?:Da consider ca pot,pentru ca cei care au servere de cs 1.6 isi doresc pluginuri noi si folositoare.

• Ati activat la categoria aleasa in ultima perioada?:Nu am activat in acest timp

Aproximativ cate posturi ati facut la aceasta?:Deocamdata nu am facut nici un post dar am sa fac.

• Aveti minim 300 de posturi pe intreg forumul?: Nu am 300 de posturi dar o sa fac cat mai multe pot daca ma acceptati.

Guest
This topic is now closed to further replies.

About Us

Fioriginal.Ro Gaming community

© FiOriginal.ro

Important Links

Rules

Important Links

Making a comeback
  • Create New...