Sari la conținut
CLAUDIA.

Faby | #56

Recommended Posts

Acesta este interviul cu Faby. Spor la citit si sper sa va placa! :)

1.Salut!

-Salut!

2.Care este numele tau real , cati ani ai si de unde esti?

-Ma numesc Lohon Gabriel , am 20 de ani si sunt din Craiova.

3.Care este relatia dintre tine si persoanele din jurul tau? Frati, parinti , prieteni, colegi.

-Pai sa ii luam pe rand. :)) Am o sora mai mare , ma inteleg super cu ea :D Bine, mai apar si certurile intre frati , dar ne intelegem cel mai bine atunci cand avem nevoie de bani si ne imprumutam unul pe altul. :)) Parintii , ma inteleg super cu ambii ,mai ales cu tata cand vine vorba de meciuri si pariuri , iar mama cand vrea sa gateasca ceva o ajut (Mic secret , imi place in bucatarie) :D . Prietenii , ma inteleg bine cu ei , sunt a doua familie pentru mine . Colegii , ma inteleg super cu ei , mai ales daca avem nevoie de ajutor la un proiect sau o tema la facultate.

4.Si ce spun acestia despre felul tau de a fi? Te considera o persoana destul de matura?

-Da , la o anumita varsta deja incepi sa faci diferenta dintre bine si rau si sa judeci lucrurile cum trebuie. Eu sunt mai mult o fire glumeata , imi place foarte mult sa glumesc . Sunt mai ,,nebun''. :D

5.Care este lucrul pe care il apreciezi cel mai mult la tine insuti?

-Sociabilitatea.

6.Fiecare dintre noi are si defecte si calitati. Ale tale care sunt?

-Calitati: Desenul, dansul, gatitul. Defecte: Exagerez, imprastiat.

7.Spuneai ca esti mai ,,nebun''. Spune-mi , care este cel mai nebunesc lucru pe care l-ai facut pana acum?

-Vai.:)) nu pot sa cred ca m-ai intrebat asta . Hm sa ma gandesc din lista de "nebunii" : Cu 3 ani in urma am fost plecat la un var indepartat la Giurgiu , am stat o saptamana . In decursul acelei saptamani am decis cu cativa prieteni sa plecam la Dunare cu caruta sa facem o ,,baie'' . Am ajuns la locul stabilit si ne grabeam sa intram cat mai repede in apa . Am facut un mic "race" ca sa spun asa , si in timp ce alergam ne intrebam unu' pe altu' daca stim sa inotam , eu am raspuns "DA" , avand in vedere ca bunicii mei stau aproape de Jiu ,el fiind curgator am invatat sa inot foarte bine . Ok , am intrat in Dunare , Dunarea fiind tot curgatoare 2 prieteni nu au mai putut iesi din apa , ii tot tragea ceva in jos . Unul dintre ei a inotat spre o peninsula care iesea undeva pe la jumatatea Dunarii si a reusit sa iasa , cat despre celalalt nu a mai putut iesi , nu mai avea putere sa inoate , norocul nostru a fost ca aveam caruta cu noi , si acele doua franghii cu care manevrezi calul nu stiu cum se numesc , le-am legat In jurul corpului meu , nu ca nu as sti sa inot fiind si eu panicat ca ma trage la fund acel prieten. Fiind ca era panicat mi-am legat acele franghii iar ceilalti ma tineau , am intrat in apa si l-am scos . :D

8.Iti place de obicei sa ajuti lumea? Ceri mereu ceva la schimb? Cand ai ajutat ultima oara pe cineva?

-Da , imi place sa ajut lumea fara a primi ceva la schimb , ajut atata timp cat am si cat pot.Ultima oara l-am ajutat ieri pe un prieten cu o suma de bani.

9.Ce faci atunci cad esti suparat , deprimat sau intr-o situatie dificila?

-De cele mai multe ori ascult muzica , ma relaxeaza . Pe de alta parte,incerc sa ma lupt cu problema si sa o rezolv . Niciodata nu am lasat lucrurile nerezolvate.

10.Care culoare a ochilor ti se pare cea mai interesanta? Fiind vorba despre asta , ochii tai ce culoare au?

-Hmm, ochii albastrii sunt mai interesanti. Cat despre ochii mei, sunt caprui. :D Ochii caprui fura inima oricui. :))

11.Daca ai putea fi fata pentru o zi , ce ai face in timpul asta?

-Grea intrebare. :)) As incerca sa vad ce gandesc fetele, sa le inteleg stilul de viata pentru ca sunt IMPOSIBILE, nu se multumesc niciodata. :))=))

-Ce te face sa spui asta? Ai incercat pana acum sa multumesti vreo fata cu orice lucru si chestia asta a fost cam imposibila? :))

- Este doar o conceptie de-a mea , sau poate gresesc ? :))

-Nu stiu exact sa-ti raspund la asta. :))=))

12.Exista ceva ce ai facut in trecut si regreti la momentul actual?

-Nu , nu regret nimic. Faptul a fost consumat, iar tot ce am facut, am facut pe raspunderea mea. Daca altii au inteles gresit sau doar ceea ce au vrut ei este treaba lor.

13.Chiar daca adevarul te-ar putea face sa te simtit prost, ai prefera ,totusi, sa ti se spuna? Sau ai prefera sa fii mintit intr-un mod frumos?

-Primul lucru pe lista mea neagra este MINCIUNA. Prefer sa mi se spuna verde in fata decat sa fiu mintit sau sa fiu vorbit pe la spate.

-Cum reactionezi , de obicei, cand afli ca ai fost mintit sau barfit?

-Orice persoana are nevoie de a doua sansa ,de aceea iert persoana respectiva. Dar daca se foloseste de a doua sansa sa ma minta sau sa ma barfeasca , deja acea persoana nu mai exista pentru mine .

14.Sunt sigura ca fiecare dintre noi a vorbit cel putin o data cu el insusi, adica singur. Tu o faci mai des?

-Nu vorbesc cu mine insumi, dar daca intampin o problema mai dificila ma intreb oare ce se va intampla dupa ce voi face acel lucru.

15.Cum te distrezi de obicei?

-In oras cu prietenii.

16.Imi spuneai mai devreme ca atunci cand esti suparat, asculti muzica. Care gen de muzica il asculti cel mai des? Ai vreun cantaret preferat/vreo cantareata preferata, sau vreo trupa?

-Genurile de muzica sunt Rap si Opera , pe care o ascult uneori. Cantaretul preferat ... Cand eram mic eram mare fan Michael Jackson. Bine, si acum mai sunt , insa inainte ii urmaream stilul de viata si incercam sa fiu ca el. Am mai multe trupe preferate si imi plac mai ales cele vechi precum Boney M , Abba, Survivor etc.

17.Iti place sportul? Practici sport de performanta sau o faci doar din distractie?

-Imi place sportul , am practicat 9 ani dans sportiv.

18.Esti o persoana superstitioasa? Adica , tu crezi ca daca te intorci din drum , nu iti va mai merge bine restul zilei , asa cum se zice?

-Superstitii ... Eu nu cred in asa ceva. :))

19.Ai vreo porecla? Daca da , cine ti-a spus asa prima oara si de la ce vine?

-Hmm,cu cativa ani in urma am avut o porecla numita "Cucu".Povestea acestei porecle incepe intr-o zi de vara unde ma trezisem cu un par tare ciufulit, si a trebuit sa ma intalnesc cu prietenii sa plecam la bazin. Si cand am iesit din bloc si m-au vazut aveam paru' la spate ciufulit, iar unul dintre ei a spus " Uite cum ii sta paru', parca e cuc!" , si de atunci au inceput sa-mi spuna ,,Cucu". :))

20.Iti place sa citesti? Care este ultima carte citita?

-Da , foarte mult. Ultima carte citita este ,,MARTIANUL'', o carte Science Fiction .

-Atunci sper ca ai citit si celelalte interviuri facute de mine. :))

-Chiar acum ma uitam peste unul. :))

21.In momentul de fata , care este cea mai mare dorinta a ta?Ce ai vrea foarte mult sa poti realiza?

-As vrea sa inventez ceva anume , care peste ani sa insemne ceva , si sa ajung in spatiu. :D

-Esti o persoana cu vise mari. :))

-Incerc sa mi le realizez.

22.Ai plans vreodata foarte tare la un film? Daca da, care este acela?

-Avand in vedere ca sunt o persoana de sexul masculin, fiecare are o parte emotiva. Eu am animal de companie , un catel numit ,,Bozzo'' . Tin foarte mult la acest animalut , pur si simplu, mi-a schimbat viata . De ce va spun toatea astea ?! Pentru ca filmul la care am plans a fost Hachikō . Pentru cei care nu stiu povestea sa o caute iar apoi sa vizioneze filmul. :D Apropo, filmul este bazat pe o poveste reala.

23.Ok. Cam asta a fost tot. Doresti sa transmiti ceva persoanelor care citesc acest interviu? :)

-Multumesc celor care l-au citit si un scurt mesaj : ,,Respecta si vei fi repectat!'' :D

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator

Wow... pur si simplu , niste raspunsuri de-a dreptul "miscatoare" niste chestii .. care nu le afli asa oricum. Felicitari amandurora.

Partajează acest post

Link spre post

Imi plac intrebarile. Ma fac sa tanjesc dupa un interviu. ( subtil, 'se-i? )

La acelasi film am plans si eu, apropo =))

Clau23 <3: Toti cei care au vazut filmul ala cred ca au plans. =))

Victorr.: Nah.. eu n-am suflet.. eu nu plang :(

Partajează acest post

Link spre post
Unde era eroul.. :))

Cand te duci in spatiu sa ma iei si pe mine :)

Te anunt :)) , mai am de lucrat la recheta ;))

Imi plac intrebarile. Ma fac sa tanjesc dupa un interviu. ( subtil, 'se-i? )

La acelasi film am plans si eu, apropo =))

Clau23 <3: Toti cei care au vazut filmul ala cred ca au plans. =))

Este imposibil sa nu plangi , mai ales ca am si animal de companie . :D

Wow... pur si simplu , niste raspunsuri de-a dreptul "miscatoare" niste chestii .. care nu le afli asa oricum. Felicitari amandurora.
:ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Felicitări amândurora.

Multumim :D

Partajează acest post

Link spre post

Pacaat...N-am avut chef sa-l citesc pe tot =))

Faby astronaut devii a?

Oricum bravo Clau tine-o tot asa.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.