Jump to content
Welcome, Guest
Existing user? Sign In

Sign In

Sign Up
qRs.

Game of Thrones - Urzeala tronurilor (2011)

Recommended Posts

20f9ffq.jpg

Game of Thrones

Descriere

Într-un tărâm în care verile durează decenii, iar iernile vieți, belelele pândesc la tot pasul. Din sudul machivelic și sălbaticele ținuturi din est până în nordul înghețat și anticul zid ce protejează regatul de întuneric, două puternice familii sunt prinse într-un joc mortal de-a șoarecele și pisica, al cărui scop e controlul absolut asupra celor Șapte Regate din Westeros. În timp ce trădările, poftele carnale, intrigile și forțele supranaturale zguduie cele patru colțuri ale regatelor, sângeroasa luptă pentru tronul de fier va avea consecințe neprevăzute.

Verile durează decenii. Iernile pot dura o viață. Și lupta pentru Tronul de Fier a început. Se va întinde din Sud, unde căldura provoacă comploturi, pofte și intrigi; către sălbaticele tărâmuri estice; și până în Nordul înghețat, unde un zid de gheață de 400 m protejează Regatul de forțele întunecate de dincolo.

Un nou serial dramatic original HBO inspirat de seria de romane epice de mare succes scrisă de George R.R. Martin, "A Song of Ice and Fire".

Regia :

Brian Kirk, Daniel Minahan, Timothy Van Patten, Alan Taylor

Actori :

Isaac Hempstead Wright, Charles Dance, Mark Addy, Sean Bean

Gen film :

- Aventuri, Dramă, Fantastic

Durata :

50 minute/episod

Nota film :

- IMDB : 9.5

- Cinemagia : 9.5

Un premiu şi 3 nominalizări Globul de Aur .

Edited by qRs.

Pe departe cel mai vizionat si frumos serial din ultimii ani,cu povestea cea mai interesantă,iar ideea de medieval se potrivește perfect cu povestea

Acum 8 ore, -rTg-maEsTrOo a spus:

acceptabil :-? poate il voi urmari candva.

Acceptabil ? :-w

Numai asa poti strica relatia cu mine :))

Sa vezi ce te bat daca nu te uiti ! ( voi utiliza cureaua )

Anca: Pervers mic. vreau sa o vad si eu pe asta =)) 

Edit: oo sa inregistrez pentru tine :* :))

Ai grija ca ai de-a face cu un maestru :ymdevil:

Ba m-as uita dar nu stiu, are ceva sezoane..si daca ma apuc si imi place stau numai pe el :))

Dar o sa ma uit zilele astea la 1-2 ep de dragul tau si apoi o sa dau un edit, sper sa merite ;))

@Anca tu ce zici? il urmaresti?

Nope. S-a chinuit luxor sa ma convinga dar nu i-a iesit :))  Am auzit ca e frumos, multi sunt cu serialul asta. 

Am zis ca poate intr-o zi il voi incerca, nu ma atrage deocamdata. L-am rugat pe Lux sa se uite cu mine ca tot tragea atat de mine sa il vad =)) Greu ma uit singura la un film/serial

@Anca@-rTg-maEsTrOo

MINTE ! DISCRIMINARE !

Ii e frica de scenele cu sange, scarbosenii samd ... te-ai prins tu ;);))

Sa sti ca e foarte frumos, primul sezon e putin plictisitor. In primul sezon te introduce in mediu' practic, iti arata cum stau treburile si parca abia undeva pe finalul primului sezon devin lucrurile mai interesante.

De la sezonul 2 incolo ... moarte clinica ! Eram non - stop pe el.

Guest
This topic is now closed to further replies.

About Us

Fioriginal.Ro Gaming community

© FiOriginal.ro

Important Links

Rules

Important Links

Making a comeback
  • Create New...