Jump to content
Sign in to follow this  
Yusaku

[Test] 8K video

Recommended Posts

Salut, dupa cum spune si titlul, acesta este un preview sau un simplu short video in 8K ( 8 milioane de pixeli intr-un singur cadru ->

4230p)

Pentru redarea acestui video se recomanda un sistem puternic, procesor i5, i7 quadcore ( amd similar ) si placa video nvidia din gama GTX iar amd cel putin gama R7 si ram minim 6gb 1600 mhz

sistemul meu poate reda pana la 4k, la 8k aud insa vad doar poze :))), e prea depasit ;))

pentru a reda in 8k, selectati la rezolutie, prima versiune de sus 4230p 8k, si recomandarea mea, este sa lasati vreo 2 minute sa se incarce video-ul ;))

Te-am_Prins are i7... ii face lag pe csgo si biliard.... =))

Si mie imi duce cat de cat in 4K... se mai blocheaza pe la 1 min asa.. oricum, cat de nebun ai fii sa faci un clip 8K?

atat de nebun incat sa faci poze de gigapixeli :x @EU :x .... o sa pun in curand un tutorial pt cei care au ca hobby foto si cam-ul ... necesita o camera midle class minim, soft de randare si photoshop si bineinteles .... spatiu liber in functie de cati gigapixeli vrei poze :x .... e super ...

iar cat despre lagul in jocuri .... depinde de windows, setarile pt placa video si internet

pt mine unul, nu e vorba de showing off, ci mai mult sa imi demonstrez mie ca pot face ceea ce imi doresc :x ...

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...