Sari la conținut
Yusaku

[Informatii utile] Inca un caz rezolvat de "criminalisti" de 2 lei

Recommended Posts

Răsturnare incredibilă în cazul copilului ucis:

Au venit rezultatele analizelor ADN

Ancheta în cazul copilului de 4 ani ucis în Parcul Tei scoate la suprafață detalii șocante

Detalii care pot da peste cap actuala ipoteză, potrivit căreia micuțul a fost ucis de șase câini vagabonzi

Detalii care pot da peste cap actuala ipoteză, potrivit căreia micuțul a fost ucis de șase câini vagabonzi

Detalii care pot da peste cap actuala ipoteza, potrivit careia micutul a fost ucis de sase caini vagabonzi

Surse din interiorul anchetei au declarat că din datele existente până în prezent, analizele ADN arată că în probele prelevate din rănile copilului ucis (Ionuț) nu a fost găsit ADN-ul niciunui câine dintre cei șase maidanezi acuzați că l-ar fi ucis pe Ionuț.

Astfel că prinde contur ipoteza conform căreia copilul în vârstă de 4 ani a fost atacat și ucis de un câine de luptă, după care cadavrul ar fi fost plasat în locul unde a fost găsit, pentru a se da vina pe câinii vagabonzi.

Informațiile nu au putut fi confirmate din surse oficiale. Iar în astfel de cazuri, de regulă, se fac analize suplimentare.

Marius Marinescu: a fost un câine de luptă

Fostul senator Marius Marinescu, actual Președinte al Federației pentru Protecția Animalelor și Mediului, a confirmat această ipoteză, din surse ale Poliției.

El consideră că dacă această ipoteză se va dovedi ca fiind cea adevărată, toată isteria pe tema câinilor va fi în zadar.

SURSA

nu am stiut unde sa postez, si nu stiu pe cati intereseaza cazul asta, insa eu am fost indignat de raportul de cretinitate din jurul meu .... am fost uimit chiar si de persoane dragi mie, care din cauza tembelizorului si a fufelor cu fuste mini care prezinta o stire de pe prompter, incepusera sa vada cainii ca pe niste dusmani.

unii ati zis de ce nu cred in dumnezeu, de ce nu ma uit la tembelizor.... imi place sa fiu liber, sunt o fire care analizeaza totul in jurul meu :).... nu sunt genul care sa fortez pe cineva sa faca ceva, insa cum i-am zis si lui audy, mai in gluma, mai in serios, sunt un oportunist si chiar de am si 1% sanse sa fac ceva, ma duc ca un bizon cu capul inainte.

so therefor, mi-am luat inima in dinti si am zis sa postez asta. in primul rand, nu animalele sunt de vina (caini, pisici, tigri,papagali,serpi,iguane, red kytes,what so ever ), intotdeauna stapanii sunt de vina. animalul isi transpune sentimentele, respectiv frustrarile stapanului prin comportament. prin urmare, daca stapanul e agresiv si cretin, si animalul se va comporta la fel ( alfa - omega )

ceea ce incerc prin topicul asta, este ca vreau sa deschid mintea generatiei tinere, gata, fara prea multa ambiguitate ca iar imi sare purpuriu in cap :D

in unele cazuri consider ca e mai bine in romania ( defapt unul singur- nu sunteti monitorizati hardcore, internet scanning prin toate releele si data centerele, cctv la fiecare colt de strada, nu poti face vreo miscare fara sa stie big brother ce ai respirat), insa sunt foarte drastici cand vine vorba de legi, si in privinta animalelor si a copiilor, au foarte multe.

fiecare animal e chipat, daca te-au prins ca ai un melc si nu are chip, melcul e luat de RSPCA( animal ipotetic) iar tu vei primi amenda ( intre 1000 si 3000 lire sterline)

daca un vecin aude zgomote ciudate in casa,si aude si un copil plangand, a chemat politia, parintii copilului sunt dusi la sectie si interogati,iar daca acel copil are o rana ( din prostie a cazut si s-a julit), parintii sunt supusi unei anchete amanuntite

sincer aici sunt de acord cu ei ( nu sunt caini vagabonzi, nu sunt pisici vagaboante- doar motanul meu e mai curvar :-?? )

ceea ce vreau sa spun e ca in uk nu se intampla asa ceva, si eu sincer visez la o zi in care romania o sa evolueze si o sa ajunga la stadiul angliei :)

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.