Jump to content
Welcome, Guest
Existing user? Sign In

Sign In

Sign Up
Sign in to follow this  
Alex WUTANG

Ai găsit vreodată o sumă mare de bani pe jos ?

Ai găsit vreodată o sumă mare de bani pe jos ?  

14 members have voted

1. 1. Ai găsit vreodată o sumă mare de bani pe jos ?

• Da
      11
    • Nu
      4

Recommended Posts

Nu, dar speranta moare ultima si eu odata cu ea! :|

Oricum, intrebarea este : Daca ar fi sa gasesti o suma mare de bani PE JOS, ai duce-o la politie?:)

Daca va spun nu ma credeti .Eram anul trecut , in toamna si aveam o ora libera , religia....ma am zis "Hai sa mergem la magazin sa ne luam ceva de mancare" , no bine , zis si facut , cand sa ne intoarcem inapoi (era o vreme din asta , in care ploa) , ma uitam eu pe jos asa plictisit , si ia sa vezi , 200 lei :)) atunci parca era ziua mea :)) de atunci am mai gasit acum vreo 2-3 luni 50 lei si acum vreo 2 ani 10 lei :))

Ultima oara(in vara pe final) am gasit 10 lei,dar am cautat sa vad cine i-a pierdut,stiind cine trecuse pe acolo,si am gasit tipul care ii pierduse,si pentru ca i-am adus bani ,am primit o inghetata la alegere de la un magazin platita de el :)

Doar sume mici sau despre care nu imi aduc aminte. Acte sau portofel, nu. Daca as gasi un portofel probabil ca as cauta sa il returnez. In schimb, mi s-a intamplat sa mi se returneze portofelul cu toate actele dar fara bani (vreo 3-4 mil) si cu toate ca cel care mi l-a adus a zis ca asa l-a gasit, nu m-ar deranja nici daca as afla ca defapt el a luat banii, pt ca m-ar fi costat mult mai mult sa imi refac actele si ce mai aveam in el.

Uitati si un filmulet amuzant legat de subiect:

Am găsit o hârtie de 50 lei într-un magazin. Prima dată am crezut că îmi căzuse mie dar după ce am ieșit am observat că am cu 50 de lei în plus.

Am mai fost odată la un fel de piscină pe la marginea Bucureștiului. Era mai multă lume acolo, eram cu niște prieteni și stând în apă pe lână mine pluteau vreo 3-4 hârții de 10 lei și una de 1 leu. Le-am luat, nimeni nu a observat

Eu am gasit 72 lei cand umblam cu colinda acum 2 ani :)) mi-am facut leafa pe atunci :))

Anul trecut cu colinda am gasit 10 lei pe strada. In rest monede de 10 bani

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

About Us

Fioriginal.Ro Gaming community

© FiOriginal.ro

Important Links

Rules

Important Links

Making a comeback
  • Create New...