Jump to content
Welcome, Guest
Existing user? Sign In

Sign In

Sign Up
Sign in to follow this  
MDFK

[HARDWARE] [Rezolvat] [Problema] Low Disk Space

Recommended Posts

Salut Am windows XP si cred ca toata lumea stie problema Low Disk Space [:C]

Ei uite mi sa intamplat si mie de n ori,Si am apelat la voi daca stiti de aceasta problema,ce ar trebuii sa fac ca deja ma enerveaza vreau sa deschid un browser si deja imi apare Low Disk Space si la jocuri imi apare aceea problema,Imi poate spune cineva fara comentarii gen: Aruncati PC-ul,Dati restart la windows [degeaba dai ca dupa 5 zile iar ti se face],Cumparati alt pc si altele

Vreau Pas cu pas sau un videoclip

Am cautat alte videoclipuri pe youtube dar din pacate pc-u meu e asa de "bun" incat se blocheaza cand ma uit la filmulet. Vreau un raspuns repede si sa ma ajute.

Multumesc.

muta din prostiile de pe desktop, my documents si C pe partitia D:\

Sterge temporalele, cookies, etc. In ultima instansta, (cred ca e complicat pt tn)

mareste partitia C:\

Reinstalează windows-ul și formateaza C-ul.

Ma dezamagesti :)) asta nu e o solutie, asta e solutia extrema, dar in niciun caz nu se impune in problema care o are el.

Ca sa iti zic cum am eu...eu in c am 5 programe , alea mai "importante" iar in d am tot sau tot ce este mare ..si vorba lui glibz , mai degraba faci cum zice el , si cand o sa ai banii iati un pc nou :* :x

Ca sa iti zic cum am eu...eu in c am 5 programe , alea mai "importante" iar in d am tot sau tot ce este mare ..si vorba lui glibz , mai degraba faci cum zice el , si cand o sa ai banii iati un pc nou :* :x

Ma copii :)), Daniel nu te lua dupa ei, se poate rezolva f usor, cauta-ma pe mess sau oriunde si intru eu si ti-l aranjez.

Stefane: daca nu gasesti o solutie buna, nu mai sustine ideea lui Glibtz :)) pui omu sa instaleze aiurea calc.

Cand se strica ceva la un pc , ai o prolema cu un virus etc. Varianta romanului: Reinstaleaza windowsul. Credeti ca doar asa se poate rezolva? :))

Sterge tot ce gasesti in TEMP si in TEMPORARY INTERNET FILES. Fa partitia C mai mare si dupa curata si registrii.

dezactiveaza hybernation file logs si recovery restore point .... aceeasi problema o am si eu cand reinstalez sistemul ... avand partitia doar de 45 gb ...dupa reinstalarea windowsului ajung sa mai am 200mb din cauza celor mentionate mai sus .... cum xp este stramosul lui vista si w7 .... si xp are aceleasi funcii ...daca nu stii ce si cum .. cauta tune up utilities si iti va recomanda acolo solutiile si doar cu un click iti rezolvi problema ... nu tre sa instalezi sitemul din nou

Complicat pt mine ghev am sa te contactez ca numa la tine mi sa parut mai usor :)))

Dati tc am rezolvat am dat un reinstal la windows si am formatat C-ul

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

About Us

Fioriginal.Ro Gaming community

© FiOriginal.ro

Important Links

Rules

Important Links

Making a comeback
  • Create New...