Sari la conținut
dR0g^

Despre Diana si ai ei baietasi

Recommended Posts

O sa incerc sa fiu cat mai scurt, prin acest topic sper sa deschid ochii mai marilor detinatori ai acestui server.

Bai cand am am luat eu admin prima oara pe sv asta, parca erau alte vremuri, nu se injura atat de mult pe server, daca existau playeri care injurau se luau masuri, daca existau admini care injura imediat se luau masuri, era strict interzisa folosirea comenzilor intre admini etc. De ceva vreme buna nu mai este asa, daca intru acum pe server sunt pe putin 2-3 care se injura de morti, de vi si toate cele. Pana si eu am inceput sa fiu asa, si singura persoana care ma face sa fiu asa este Diana, fata aia pe care majoritatea o pupa in fund si ii dau dreptate in orice. De ce reactionez si eu asa? pai simplu, stiti foarte bine ca nu suport ca cineva, sa ma injure fara motiv sa-si bata pi**a de mine cum vrea ea, o copila cu 10 clase care se exteriorizeaza pe un server de cs. Da frate am inceput sa nu o mai suport si asta de ceva timp de cand ne injura pe server (pe mine, mage si clau), ce o fi zis ea ca gata are glume cu noi, o omoram si incepea sa scrie in chat Sunt ratat, sunt narod etc. Nu va mai zic ca stateam cu ei pe ts la canalul nostru si ne trezeam ca intra la noi pe chann si incepea sa faca urat pe acolo si sa ne injure, evident ca si noi la randul nostru reactionam, ca nu poti sa accepti asa ceva din partea unei fete ma rog. Recunosc ca si pe server am avut momente cand ma dispera si o mai injuram si eu de fata cu toti la randul ei si ea pe mine dar ne calmam intr-un final. Pana aseara cand chiar a inceput sa ma faca sa-mi doresc sa o vad infipta intr-o teapa cu borsul pe la gura. Era mapa d2, scorul 15 - 6, eu eram singurul spectator, incepe runda bla bla raman 2v2 si deja unu de la tero a dat drop ca si-a dat si omu seama ca nu mai sunt sanse, evident ca nu am intrat la t daca era ultima runda, si se gaseste Diana sa-mi dea kick de pe sv, bun intru inapoi pe sv si ii zic oarecum in felul urmator "ce plm imi dai kick daca e ultima runda", si evident ca a inceput si ea cu injuratori si moloaze, si cum spuneam si mai sus nu suport ca o copila cu 10 clase sa ma injure pe mine, ca sa nu reactionez si eu la randul meu cu injuraturi la fel cum a facut ea, am vrut sa calmez situatia si i-am dat ban 20 minute sau ceva gen, dupa nici 30 secunde vad ca intra iar pe server nu stiu cum si-mi da ban 2 ore cu reason "iesi", l-am vazut pe Venom on pe steam i-am explicat ce si cum, mi-a scos banul. Mi-a soptit mie o pasarica cum ca Diana a primit ban permanent aseara pe server, si mai devreme cand am intrat am aflat ca e on pe server cu un alt nume, nu stiu cine i-a scos banul nu stiu cum a intrat cu ocazia asta sper sa se afle aici cine i-a scos banul. Frustrarea mea m-a facut ca atunci cand am aflat ca e pe server, sa o injur (greseala mea), evident ca mi-a dat ban, mi-a scos Twist banul, am intrat pe server i-am dat si eu ei ban, si ce credeti ma trezesc iar cu ban 2 zile de la zed (gen purtatorul ei de cuvant) si evident ca ea era deja pe server in momentul ala, adica daca mie imi da cineva ban nedrept pe server nu-mi scaote nimeni banul de buna voie sa zica, ba te-a injurat si tu i-ai dat ban, nu trebuia etc, dar uite ca eu daca dau un ban pe care mi-l asum, pe langa faptul ca persoana aia isi ia automat unban de la ai ei catei, pe deasuprea mai primesc si eu ban pe motiv nesimtire.

Ba eu nu mai accept discriminarile astea, nu inteleg de ce se baga altii in disputele mele cu alte persoane, mi-am riscat cumva adminul ca am injurat si ca am dat un ban? bun imi puteti scoate adminul, imi puteti da suspend, ce vreti voi, dar la randul meu am pretentia ca si aceasta Diana sa fie sanctionata la fel cum as fi si eu.

In ultima perioada nu prea am mai jucat pe server pentru ca nu prea mi-a mai permis timpul, dar daca sunt admini, playeri care vad topicul asta si au avut si ei probleme cu aceasta fata i-as ruga sa povesteasca aici, sa nu zica lumea ca sunt eu nebun la cap si ca bag de la mine.

Anca e singura persoana care ma cunoaste cel mai bine dintre toti cei de aici, ea stie ca nu e genul meu sa injur si sa fac urat pe server, stie cum imi fac treaba, stie ce pot, dar am si eu un punct limita si nu accept chestii de genul.

Bagati bine la cap si sper sa luati masuri atat cu mine daca voi credeti ca merit dar si cu ea.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevărat, am citit tot şi îți dau dreptate dar după cum ai observat şi tu nimeni nu îi face nimic. Nimeni nu ia măsuri, nimic. A plecat Anca şi într-adevăr se simte absența ei, dar îți dau un sfat personal, încearcă să nu te mai enervezi. Nu îi băga în seamă pe toți, bagă hud_saytext 0 şi joacă-te, mai ales că acum toți jucătorii buni (nu dau nume) *Diana* dacă o omori zice "fememe" doar pentru că moare şi îşi bagă iar scuzele ei, cuvintele magice "am lag că altfel te băteam". 

Nu eşti primul ce se plânge de ea, s-au mai plăns şi alții, a primit ban de o grămada de ori de la Bursuc si mulți alții pentru motivul de "cea mai veche meserie", am scris aşa deoarece sunt băiat finuț şi nu îmi permit să o jignrsc, tot ca prin minune ia unban, dă ban la admini pt că o înjură, iar ea dacă ne înjură n-avem ce să facem deoarece oricum ia unban de la cei ce sunt pupați în fund de către ea. Da, eşti fată, dar nici băieții nu suferă în acest hal. 😊

Câteodată mă întreb dacă e fată sau nu, facebook-ul ei zice că e fată dar... 😞.

Şi ea mă pupă-n cur dar nu înțeleg ce obține prin acest lucru.😤😤

edit: îi pupă în fund pe toți băieții PE CARE îi întâlneşte.

Editat de mixwell

Partajează acest post

Link spre post
Acum 1 oră, dR0g^ a spus:

Diana sa-mi dea kick de pe sv, bun intru inapoi pe sv si ii zic oarecum in felul urmator "ce plm imi dai kick daca e ultima runda", si evident ca a inceput si ea cu injuratori si moloaze,

Stai asa ca nu-i asa, dar hai ca iti reimprospatez eu memoria.

*SPEC*yosoygotti : or sa piarda
*SPEC*yosoygotti : ce plm imi dai kick
*SPEC*yosoygotti : ca ti f*t una
? : ce faci ma ?
*SPEC*yosoygotti : iti f*t una
? : vai de capu tau
*DEAD*yosoygotti : ca esti pe sv asta 
yosoygotti : 24/7
yosoygotti : o viata nu ai smr fam mea

Hai ca tot ea te-a injurat si ieri.

yosoygotti : vanila
 yosoygotti : mortii tai ba jepat o
yosoygotti : vezi ca ma disperi

Foarte frumos.

Eu nu stiam ce s-a intamplat ieri, eu stiam doar ce ai scris pe server azi.

(ADMIN) yosoygotti : cine e curva?
(Terrorist) yosoygotti : care e diana?
*DEAD*yosoygotti : sa ne bagam toti p**a in tine

Te-a banat.

Editat de Zedd

Partajează acest post

Link spre post

Anca nu a plecat, ci doar a decis ca nu merita ca o mare parte din timpul sau sa si-l consume psihic pe mediocrități.

De asta exista un nou owner: Zedd.

Am citit, Alex, ce ai scris mai sus despre Zedd si nu vreau sa ii iau apararea, dar el nu poate lua chiar orice măsură avand in vedere ca doar veniti aici si va spuneti plangerile, temerile si alte lucruri neinsemnate. Neinsemnate pentru ca nu le reclamați. 

Într-adevăr, sunt unele persoane care au acces degeaba, si aici ma refer la capacitatea lor intelectuala si prostia asta care a devenit putin cam democratica.

In mod obiectiv, ceea ce spui tu si ceea ce face Diana tine strict de ego/orgoliu desemnat de o putere.

Ea va injura ca are un grad de admin caruia, crede ea, ca ii confera o stabilitatea mai superioara decat a voastră; ori e idioată. :) Vă dă ban, ia ea ban, va place mult telenovela, nu?

Si de ce nu se oprește asta? Pentru ca instinctul vostru este de a reacționa, de a lua parte la dramă, nicidecum de a o combate intr-un mod calm si civilizat, aici, cu o reclamație sau cu un mesaj unui owner. Eu refuz sa cred ca nu se vor lua masuri in privintele astea.

Luați foarte in serios aceasta treaba cu gradele si cine sunteți voi.

Editat de Venom

Partajează acest post

Link spre post

Eu ti-am scris doar despre ce s-a intamplat azi, am scris si de faza de ieri doar pentru ca ai spus cum ti-a convenit tie.

Nu am cum sa ghicesc cand va injura pe ts sau cand va injura pe server sau unde va mai injura si ce va mai zice atata timp cat nu exista nici o reclamatie cu o dovada.

Ultima reclamatie adresata Dianei am primit-o in PM de la un jucator, cum ca dadea tk la finalul mixului etc.Am vorbit cu ea si s-a rezolvat.

Editat de Zedd

Partajează acest post

Link spre post

@Zedd Ai spicuit doar ce ai vrut tu, nu o injuram eu asa aiurea de morti daca nu o facea si ea inaintea mea, ma rog eu imi asum tot ce fac si tot ce spun cand vine vorba de Diana, nu cred ca m-ati vazut voi pe mine injurand pe server alti playeri sau mai stiu eu ce, dar cum spuneam persoana asta m-a facut sa nu o mai inghit si pur si simplu nu ma mai pot abtine cu nimic cand vine vorba de ea.

https://imgur.com/a/GFGbj poftim dovezi, ti se pare normal? ce admin ati mai vazut voi sa injure pe y@ ? 

Faceti o mica comparatie intre cum era atmosfera pe server inainte sa aiba ea admin si cum e acum cand se injura cu toti si face ce o taie pe ea capusorul ala al ei.

Partajează acest post

Link spre post

Hai bau, bau.

Parca cumva incepeti sa va plangeti intre voi. ( Unde e prietenia aia dintre voi, cand imi sareati in cap toti la orice reclamatie de a mea?! ) Nu mai sunteti asa uniti ))

Ce a scris Zedd acolo mai sus, de ai zis tu drogule ca doar asta a vrut el sa vada, te inseli. Tu ai spus ca doar te-ai scapat si ai vrut sa calmezi situatia. Iar Zedd, poate a vrut sa iti arate ce ''scapare'' ai avut.

Tie ti se pare ca lista aia lunga e o scapare? De o faci c...a, de o iei de ...., si etc. ? Aia e o lista cu injuraturi pentru 3 zile, nu o scapare.

Mie unul mi se pare corect sa nu se ia nicio decizie in privinta Dianei. De ce? ... De asta: Drogule ai uitat ca acum ceva timp, cand o ardeati pe ts si pe sv, tu, mage, Clau, amo si steel, impreuna cu Diana? Toti erati indragostiti de ea, si numa cu de alea o primeati pe sv: hei pisi, hei iubire, etc., si atunci vedeau toti cum va iubeati voi pe sv, si cum va scriati, cand spunea cineva sa incetati, o dadeati cu alea: calm ma, ca ne permitem asa ne vorbim noi.

E, dupa ceva timp, era vorba ca avea ceva cod sau ce ati spus voi astia din clanul devaster, si de atunci cam s-a dus iubirea voastra pentru ea, dar si asa voi ati invatat-o sa va vorbeasca asa.

Si eu unul sunt constient ca ownerii nu au uitat acele vremuri, si de ce s-a ajuns aici, cand permiti cuiva ceva, trebuie sa fie o limita.

Voi ati acceptat sa va vorbeasca asa, acum suportati, nu cereti ownerului sa faca ''curat'' dupa ce voi ati inceput ''mizeria'' asta.

Stiati si voi la inceput cat o duce capul, ( ati dat apa la moara ) Sau, defapt sunt sigur ca ea nu a incetat cu jignirile, vazand ca ii permiteti.

Ei bine, voi ati vazut probabil ca a inceput sa intre in anturaj cu alti playeri si poate a intervenit oftica, posibil...

Tu facand acest topic, e ca si cum ai pune paie pe foc intre admini, acum cine nu o suporta sau eu mai stiu ce, o sa caute orice scuza si eu stiu ce mesaje de acum 3 ani doar sa le scrie anul asta aici )) 

Cand vezi ca deja se intampla lucruri de genul, nu dai fuga pe forum sau incerci prin un asemenea topic sa dai de inteles asa subtil ownerului sa faca ceva, cand treaba asta este inceputa de voi, impreuna, cum am spus mai sus.

Ceea ce trebuie facut este: ii scrii pe steam, sau pm, si va intelegeti. Cadeti deacord amandoi sa incetati sa va mai sicaniti si aia e. Ii spui si tu: gata, eu zic sa incetam cu jignirile, si aia e.

Cat despre ceilalti admini care nu o suportati si aici pe forum cand vedeti ceva de ea, incepeti sa ii dati in cap, dar pe sv nu mai puteti de dragul ei, asa e intele? )) si multi altii.

Daca ai ceva cu cineva, ii zici direct, e aiurea treaba cu 2 fete, pe forum ''dai in cap'' si pe sv ''lingi''

Ownerilor, lasati copiii sa isi rezolve treaba asta inceputa de clanul devaster, intre ei, ei au inceput, ei sa puna punct.

Bau, bau... Daca e ceva, sunt obisnuit sa va frustrati pe mine ))

Editat de Bau23

Partajează acest post

Link spre post

Bine, am vazut pozele,limbajul.Am vorbit cu ea si a spus ca nu o sa mai vorbeasca asa si nu o sa mai raspunda la injuriile tale sau ale altora.

Am vazut si ca ai fost nelamurit de ce te-am banat pe motiv "nesimtit".Ai intrat si ai injurat-o,dupa ce l-ai rugat pe twist sa iti dea unban ai banat-o fara motiv si mi-ai scos-o din echipa.

Prin urmare,nu o mai injurati,nu va mai bateti joc,lasati-o sa se joace si nu o mai provocati.

Daca mai exista vreo parere, ceva de spus,am gresit cu ceva,scrieti.

Partajează acest post

Link spre post

@Bau23 Daca ai vazut tu acum nu stiu cat timp ca i spuneam iubire pe sv :]] asta din cazua ca faceam misto de ea, dar nicidecum sa o am eu pe ea la suflet sau mai stiu eu ce, pe ts nu o chemam noi, intra ea singura cu japca, si pana sa primeasca clau moderator global pe ts nu-i puteam face nimic, gen kick de pe chann ca sa nu mai intre. Da frate, noi astia din devast8r (exceptie steel) ne cunoastem si in realitate, suntem ca fratii, deci nu traim doar in mediul asta virtual, ati observat toti ca daca se gaseste cineva sa ne injure pe unul dintre noi, sarim toti, asa suntem noi, d'eaia ne luam toti de Diana, si da probabil din simplul fapt ca ne-a acceptat chestiile astea, si ea la randul ei cand ne injura, noi ii raspundeam cu aceeasi moneda, d'eaia s-a deplasat si situatia.

@Zedd Sunt satul de aceste cuvinte cu "nu o sa mai fac, nu o sa mai dreg" dar totodata chiar sunt curios daca o sa fie asa, din acest moment eu nu o sa o mai bag in seama pe server, am pretentia ca nici ea sa nu o mai faca cu mine, sunt curios cat o sa dureze chestia asta cu nu o sa mai injure. Sper ca asta sa fie un ultimatum si la urmatoarele abateri sa luati deja masuri.

Partajează acest post

Link spre post

Eu totusi voiam ca ea sa lase un reply aici, chiar daca dura cateva zile pana citeste tot, pana gaseste pe cineva sa ii scrie sau pana scrie ea mesajul. Eram curios ce parere are despre totata lumea care se ia de ea, aparent fara motiv nu ? :))

Pe tine te incalzeste cu ceva daca ea ramane cu adminul sau nu ? Ce relevanta are ? Are relevanta faptul daca se mai joaca aici sau nu. Pe langa faptul ca acest lucru pune stop plangerilor asupra ei, o sa poti compara "atmosfera" sau cum ii ziceti voi de pe server, care aparent, brusc,  va intereseaza pe toti.

Speram sa fie mai multe pareri de la persoane diferite aici. M am abtinut sa scriu aseara, chiar si dupa ce am vazut ce a scris intel. Adica...sa ma ierti dar tu vii si imi spui mie ca esti nemultumit ca nimeni nu ia masuri , dar si tu la fel ca multi altii nu pareti deranjati de ea atunci cand sunteti pe server.  Chestia asta a observat o dupa ce i am zis si eu sa ma lase in pace (suna cunoscut drog ?) si ea tot se baga in seama cu mine. Bineinteles cum ea de vorba buna nu pricepe am inceput cu mistorile fata de ea si chiar injuraturi. Brusc, ii vad si pe cativa de pe server care aparent erau prieteni cu ea, aveau glume intre ei etc. cum incep sa ma completeze pe mine cum ar veni. Sa faca misto, poate chiar sa o injure.

Cei care n-au probleme cu ea nu trebuie sa lase nici un comentariu aici doar de dragul de a i lua apararea ei sau lui Drog in aceasta problema pentru ca nu are nici un rost. Stiu destul de bine cine vorbeste si ce se vorbeste pe war asa ca ma pot lega de asta daca se mai gasesc de astia care sa comenteze doar sa piarda timp. In privat e treaba voastra ce parere aveti, dar daca pe server aveti glumele sau parerile voastre legate de acest subiect, adunate din timp, nu mai schimbati acum nimic.

Editat de Twist.

Partajează acest post

Link spre post

Acum cateva luni daca tin binw minte am stat sa fiu "arbitru" intre Diana si Bursuc. Bursuc cu Intel mi se plangeau ca Diana injura pe Twist si pe ei. Am vrut sa ii dau remove cand mi s-au aratat niste chestii si chiar ii dadusem parca. Apoi am zis sa caut si eu singura despre ce e vorb. De ce? M-am gandit ca ea singura de nebuna nu ar incepe sa injure. Si am cautat in logs. Gasisem ca Twist cu Bursuc faceau misto de ea, o intaratau. Ea cum e copila( fara suparare Diana, dar minte tind sa cred ca nu prea ai cand te vad ca stai sa "raspunzi" provocarilor si in halul asta injurand, tu fiind fata :-??) Am pus apoi adminul la loc Dianei ca altfel trebuia sa dau remove si lui bursuc. Ori amandoi ori niciunul. Am stat apoi cu mesaje Dianei, mesaje lui bursuc pe steam sa isi vada de ale lor si sa nu se mai provoace. Ei sa uite de existenta ei si ea sa nu ii mai bage in seama. Au spus amandoi ca ok, asa va fi.

Asta deja este o a doua plangere pe care o vad la adresa ei si dupa cum vad cam multi sunt deranjati de comportamentul ei. 

Eu doar va intreb din curiozitate ca o paranteza: cand piss(pe care nu il suport neam imi vine sa il banez de cate ori joc cu el in echipa) si oricare altul care e asa ca el..mai apucat, injura cum le vine, pe ei de ce ii suportati?

Iar circul asta: ea da ban, ei i se da ban, iar da ban si tot asa...astea sunt chestii de gradinita. Ce rezolvati sa va tiganiti asa? Alex, m-ai uimit sa vad la Zedd ce a pus de tine..lbj-ul ala si la adresa unei fete. Eu te stiam foarte calculat si cu bun simt.

Diana admin sigur nu va mai avea. Nu se poate trece din nou cu vederea. Si am sa rog pe  @Zedd (daca vrea sa tina cont de parerea mea) sa ii scoata accesele pt ca este pentru a nu stiu cata oara cand are reclamatie si face abuz de comenzi. Pentru ea vad ca forum nu exista si crede ca e stapana pe server. Nu stie sa reclame cand e ceva.

Daca vezi mesajul asta @Diana_.. un sfat de la o fata la alta fata..daca tu crezi ca injurand vei fi vazuta interesanta de altii, te inseli. Nu vei face decat sa provoci repulsie. Las-o mai moale si fii domnisoara. Esti frumoasa, nu strica asta prin caracterul de tiganca. 

Daca Zedd si restul considera ca si Alex(Drog) sa primeasca suspend sau remove...pt ca nici ce a facut el nu poate fi trecut cu vederea. 

Si incercati sa nu va mai tiganiti. Aveti forum

Partajează acest post

Link spre post

Piss ia ban meci de meci. :))

Pro suspend lui drog, ca sa fie treaba treaba.

PS: Glumesc.

Editat de Venom

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.