Sari la conținut
CodX

[Acceptat] [Cerere DNS] Mc.FiOriginal.Ro

Recommended Posts

# DNS DORIT: Mc.FiOriginal.Ro
# IP
188.241.14.129
# PORT: 25565
# SLOTURI: 50
# HOST: xTremeHost
# TIPUL JOCULUI: Minecraft
# MODUL SERVERULUI: BungeeCord, Spigot, Survival, Factions
# VECHIME SERVER: 3 luni
# MEDIA PLAYERILOR PE ZI: 7
# LINK GAMETRACKERhttps://www.gametracker.com/server_info/188.241.14.129:25565/
# OWNERI SERVER (link catre profilul de pe forum): BlackSky (http://fioriginal.ro/forum/profile/14061-codx/)
# CE SUBFORUMURI VREI LA CATEGORIE:
- Zona Administrativa
- Cereri Grad
- Propuneri
                 Plugin
                 Grad
                 Joc (Minigame)
- Actualizari

# AI CITIT SI INDEPLINESTI CONDITIILE? (conditiile trebuie citite obligatoriu, dar in caz ca nu sunt citite si cererea este respinsa/serverul este exclus din comunitate, inainte sa cereti explicatii, primul lucru care trebuie sa il faceti e sa va duceti sa cititi CONDITIILE): Da, voi face tot posibilul ca serverul sa nu stea mai mult sau mai putin in aceasta comunitate, sa ma ocup cat de mult se poate de categorie si sa nu ma las indoctrinat de alte comunitati.

=====================================================

kifqzwX.png Informatii despre mine:           

- Varsta, localitate, ocupatie si o scurta descriere. Nu ne intereseaza istoricul de la nastere, ci cateva cuvinte despre cine esti tu.
Raspuns: Ma numesc Vlad. Am 17, locuiesc in Bucuresti si in general ma ocup de codare. Imi place tot timpul sa descopar chestii noi, metode de a rezolva probleme, etc..

- Provenienta banilor pentru plata hostului. Nu suntem de la politie, dar vrem sa stim sigur ca aveti bani sa platiti si lunile urmatoare.
Raspuns: Hostul este tinut deoarece i-am ajutat si ii ajut pe baietii de la xTremeHost sa rezolve anumite probleme pe un server de FiveM.

- O descriere cat mai completa a experientei in domeniul jocului pentru care doriti sa creati serverul. Vrem sa ne asiguram ca viitorii parteneri sunt capabili sa isi administreze serverul.
Raspuns: Am o experienta de 4 ani, nu mai stiu exact. M-am axat mai mult pe reconfigurarea pluginurilor si planuiesc in prezent sa invat sa folosesc Eclipse pentru a putea edita scripturile si a face scripturi originale.

- Motivul pentru care vrei sa intrii cu serverul in comunitatea FioriGinaL.Ro si nu alta. De cand esti membru, de unde ai auzit de noi, parerea pe care ti-ai facut-o pana acum despre noi.
Raspuns: Membru sunt de ieri, dar cunosc aceasta comunitate de mai mult timp deoarce am fost membru administrativ pe serverul "Jb.FiiOriginal.Ro", Admin Rank 3. Am o impresie destul de buna fata de acest forum deoarece nu am vazut sa aiba multe fite, precum Minecraft-Romania.

- Prin ce metode ai de gand sa populezi serverul.
Raspuns: Originalitate cat mai mare, pluginuri si configurari deosebite, prietenii si relatii, tinerea lor activa printr-un sistem de rank automatizat care au fiecare un kit specific.

- Asteptari de la noi.
Raspuns: Asteptarile nu sunt mai mari, avand in vedere cele spuse mai sus, sper doar sa am serverul deschis cat de mult posibil pentru a deveni serverul oficial "Mc.FiiOriginal.Ro", precum alte comunitati de renume.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Un server de la xTremeHost este 20 de euro cu 50 de sloturi, in fine, cum ne poti dovedii ca serverul v-a fii de lunga durata si nu este doar asa pt o luna? 

2. Serverul am observat ca este ON de maxim o saptamana nu de 3 luni.

3. Inainte sa faci cererea trebuia sa schimbi si tu numele la sv in Mc.Fioriginal.Ro

Totusi arata destul de bine si pentru un server care este deschis de aproape o saptamana, ma refer strict la server de MC, eu zic ca este ok, dar tot ce iti cer eu este sa schimbi numele la server in Mc.Fioriginal.Ro.

Sunt [pro.png], dar mai vr sa-mi spui, in felul urmator, daca (sa zicem) ti-ar lua baietii astia serverul ? Ce ai face? daca nu le convine cva si iti suspenda serverul? 

Partajează acest post

Link spre post
Acum 4 minute, Russ a spus:

1. Un server de la xTremeHost este 20 de euro cu 50 de sloturi, in fine, cum ne poti dovedii ca serverul v-a fii de lunga durata si nu este doar asa pt o luna? 

2. Serverul am observat ca este ON de maxim o saptamana nu de 3 luni.

3. Inainte sa faci cererea trebuia sa schimbi si tu numele la sv in Mc.Fioriginal.Ro

Totusi arata destul de bine si pentru un server care este deschis de aproape o saptamana, ma refer strict la server de MC, eu zic ca este ok, dar tot ce iti cer eu este sa schimbi numele la server in Mc.Fioriginal.Ro.

Sunt [pro.png], dar mai vr sa-mi spui, in felul urmator, daca (sa zicem) ti-ar lua baietii astia serverul ? Ce ai face? daca nu le convine cva si iti suspenda serverul? 

Dovada este unica, muncesc mult prea mult la el pentru a-l lasa pur si simplu. Daca tot nu sunteti convinsi, intrati pe server si convingeti-va voi.
Este de mai mult de o saptamana, nu stiu exact unde iti apare ca este doar de o saptamana.

Numele nu l-am schimbat deoarece sunt mai multe de reconfigurat, asa ca am decis sa astept sa vad verdictul final.

Daca se va intampla asta, desi nu cred, voi face tot posibilul sa pun serverul inapoi pe picioare, evident, deoarece am muncit prea mult la el in privat si public ca sa renunt atat de usor.

Editat de CodX

Partajează acest post

Link spre post
Acum 1 minut, CodX a spus:

Este de mai mult de o saptamana, nu stiu exact unde iti apare ca este doar de o saptamana.

Numele nu l-am schimbat deoarece sunt mai multe de reconfigurat, asa ca am decis sa astept sa vad verdictul final.

Daca se va intampla asta, desi nu cred, voi face tot posibilul sa pun serverul inapoi pe picioare, evident, deoarece am muncit prea mult la el in privat si public ca sa renunt atat de usor.

In GameTracker asa imi apare, ca este activ de o saptamana. Insa daca vei vrea sa iti accepte cererea sau sa iti raspunda si restul colegilor mei, trebuie sa schimbi numele la server, deoarece putem lua in considerare ca iti faci reclama la server astfel

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.