Sari la conținut
ruuk

Nyn3 | #70

Recommended Posts

Salkf !

- Salut, Ruuk! 

Domnule co-administrator, cum te poți descrie în câteva cuvinte, astfel încât și cei care nu te-au cunoscut deja să-și poată forma o părere despre tine? 

- Păi îmi place să fiu spontan. Cam asta e tot, restu' mă descoperă.

Ok, să fii spontan e o calitate, cel puțin așa consider eu. Practici vreun sport, ai vreun hobby ? Cum îți petreci timpul liber ?

- Acum o lună, când nu intrasem la școala de șoferi, obișnuiam să mă trezesc dimineața pe la 5 și dădeam fuga cu un prieten să practicăm arte marțiale. Acum, s-a mai diminuat treaba. Am și hobby-uri. Marele meu deliciu este să mă delectez prin citit. Și nu numai că mă delectez, dar această activitate a devenit o a doua natură a mea. Timpul liber mi-l petrec în mod dinamic. Cam ce îmi vine să fac, aia mă apuc să fac. Nu-mi planific chestii, pentru că mă stresează.

Interesant, deci ești un cititor înrăit. Ce tipuri de cărți abordezi? 

- Păi în mare parte devorez cărți de dezvoltare personală și cărți ezoterice, dar citesc și beletristrică, atunci când vreau să-mi stimulez imaginația. 

Puțin cam neobișnuit, dar trebuie să recunosc, mi-ai trezit și mie interesul pentru o carte bună. Faptul că îți petreci timpul dinamic este de apreciat, pentru că înveți pe parcurs și așa te dezvolți mintal

- Da. În mod obiectiv, această dezvoltare psihică ajută și la dezvoltarea fizică, deci este indicat.

Asculți muzică, în afară de sunetul gloanțelor de ak47 ? Dacă da, ce genuri preferi ?

- Trap, Chill și ușoară. No manele, no rock, no Șatra Benz :))

Ce zodie ești, crezi în spusele horoscopului ? 

- Sunt Rac. Normal că nu cred :D

Dacă ai putea să călătorești oriunde în lume, oricând, unde te-ai duce prima dată ? 

- Păi în punctul cel mai înalt. Probabil că, dacă mi-aș permite, aș urca munții foarte înalți. Îmi place să urc.

Ai vreun talent, o abilitate de care ești mândru ? 

- Am, dar sunt confidențiale. :))

Bine, nu insist pe tema asta =)). Tehnologia a devenit deja un mod prin care oamenii pot fi foarte ușor influențați, ce părere ai ? 

- Tehnologia este bună, dar simplitatea este autentică. 

Ce definiție poți da iubirii ? 

- Păi iubirea este autentică, este absolutul întreg. Acest univers este clădit din iubire, pentru că tot ce vezi în jur este clădit cu perfecțiune. Iubirea din ziua de azi este bazată doar pe ego. "Tu îmi zici că mă iubești, eu îți zic că te iubesc, dar dacă te prind cu altu' , îți rup picioarele." :)) 

Ok, îmi place cum gândești. De ce crezi că lumea aleargă după bani ? 

- Pentru că banul este singurul material care îi face pe oameni să simtă că sunt cineva. Și aici mă refer la oamenii cu un alter-ego, adică 97% din populație.

Tu ce ai alege, să fii marioneta cuiva, dar să ai bani, sau să fii liber și să te descurci pe cont propriu ? 

- Să fiu liber.

Cum crezi că va arăta planeta noastră peste câteva zeci de ani ? 

- Poluată. Societatea va fi o oroare, iar lumea va începe o nouă viață.

Bun, dar legat de comunitatea asta, ce planuri ai, mai exact ? Cum ai aflat de FiOriginal ?

- Totul a început de la Rs.Fioriginal.Ro. După vârsta de 9 ani, luasem o pauză de cs și s-a întâmplat aiurea să îmi reinstalez cs-ul, am găsit serverul Rs în listă, mi-a plăcut și am zis să fac cerere admin. După un timp de adminat, Ștefan m-a îndrumat și m-a susținut să devin mai mult de atât. Am muncit și am ajuns aici. Doresc ca, odată cu mine, lucrurile să devină consacrate. Progresiv, să urcăm sus cu toții.

Văd că ai intenții serioase. Poți spune că te înțelegi bine cu membrii comunității, cu staff-ul ? Până la urmă, factorul principal al oricărei comunități sunt membrii acesteia.

- Cu staff-ul mă înțeleg bine. Ștefan mi-e cel mai bine cunoscut. Cu Anca mă mai împung uneori :)), dar nu în modul de a ne denigra unul pe altul sau a manifesta lipsă de respect. Fondatorul este și el o persoană calmă și înțelegătoare, iar qRs e nebun :)) Glumesc. Cu toti mă înțeleg bine. Mai ales cu tipii ăia duri, Ruuk și Dubstep. 

Astea au fost întrebările, dorești să le transmiți ceva cititorilor originali ? 

- Pace tuturor și 10 lei pentru Tomi. 

Mulțumesc pentru timpul acordat și sinceritatea cu care ai răspuns. Salut și mult succes în tot ceea ce dorești să realizezi, numai bine !

- Noroc și sănătate, la fel !

Editat de ruuk

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 minute, ruuk a spus:

Societatea va fi o eroare

"Oroare",ruuk,nu e eroare. :))

Ti-a iesit bine interviul,ce sa zic. Fontul se vede cam naspa pe mobil.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.