EraderStaff

Propunere "upgrade" server

14 postări în acest topic

Salutare mai bengosilor de pe drx, sunt Covrigu si va scriu aicia de pe un cont foarte vechi frate nu bagati in seama numele, ok ? :) Bun fratilor ce voiam sa va zic e ca m-am gandit sa imbunatatesc putin amx_who-ul, vechiul de pe dr2.indungi daca mai stiti, stiu ca era destul de smecher dar costa aprox 10 euro in fine cred ca intr-o saptamana daca ma grabesc pot sa fac unul aprox. asemanator. Asta e prima idee fratilor , m-am gandit si la un vip system diferit dar nu cu foarte mult pt ca m-am uitat pe sv si am vazut ca e destul de ok asta care e. M-am mai gandit la un skin system cum aveam eu mai demult pe sv ca sa creasca ceva donatiile ( gen vrei sa ai cap de portocala sau sa arati ca un urs, dau un exemplu - 3 euro). Ar mai fi o idee cu un sistem de puncte gen termini mapa si il omori pe tero - 1 punct , termini mapa record 1 punct sau ceva de genu si pe baza asta sa se poate cumpara plm nustiu VIP o luna la 100 puncte sau mai stiu eu chestii de genu). Acestea fiind spuse va rog tare mult sa va dati cu parerea ce ati vrea sa fie schimbat si cum si daca vreti iar fratele vostru Covrigel se ocupa. M-am gandit la asta pt ca drx.fioriginal cred ca e singuru sv dr classic de 1.6 care a mai ramas si vreau sa mai si ramana. :) 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pro.

Ar fi o idee buna =)

Partajează acest post

Link spre post

Pro , idee buna.

Partajează acest post

Link spre post

Mi se par ok, mai ales ideea cu punctele

Partajează acest post

Link spre post

Cam asa o sa arate :D

asd.png

Partajează acest post

Link spre post

Doar tu detii sma la acel plugin? :-)

Partajează acest post

Link spre post

Acum 7 ore, four. a spus:

Doar tu detii sma la acel plugin? :-)

Da

Partajează acest post

Link spre post

Sunt propuneri bune, care ar aduce oamenii pe server. Dar legat de puncte, parcă a mai fost adăugat acum ceva timp un sistem asemănător și se făcea abuz, sau confund eu ? 

Oricum, pentru restul propunerilor sunt pro. 

Partajează acest post

Link spre post
Acum 8 ore, EraderStaff a spus:

Da

Sa ma scuzi ca te dezamagesc.

Spoiler

admin-cu-vip.png

admin-fara-vip.png

Partajează acest post

Link spre post

da-o dra** ba, iti arat smaul frate e imposibil sa fie la fel singurul lucru care nu l-am facut eu la pluginul ala e un cod luat de la askwrite, atat!

ps: pluginul de VIP e a lui luxxor asta e adevarat.

Partajează acest post

Link spre post

Nu trebuie sa te enervezi, pluginul acesta e deja pe server, doar că l-am modificat să respecte cerințele tale. Nu a zis nimeni ca sursele se aseamana. Aceleasi lucruri pot fi facute prin coduri diferite.

Am pus pe server pluginul de who nou.

Legat de acel sistem de skinuri, nu-l vom accepta pentru ca nu punem playerii sa stea sa descarce acele skinuri care cu siguranta la gramada vor avea cativa mb si daca stam sa ne gandim, pe server avem nevoie de fps, iar acele skinuri vor face lag. La pluginul de vip nu stiu ce i-ar mai trebui decat ceea ce are acum.

Spui ca vrei sa ramana serverul clasic, dar cu skinuri, vip cu mai multe avantaje, sistem de puncte, numai clasic nu va mai fi. 

Inainte sa te hazardezi sa faci de toate, asigura-te ca detinatorii sunt de acord. :-)

Partajează acest post

Link spre post

Nu mi se pare ok ideea cu skin-urile...in rest totul suna bine

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum