Download CS 1.6 FioriGinaL.Ro

ScufitaRosie

[WAR][ACCEPTAT][Cerere unban] ScufitaRosie

29 postări în acest topic

Nick: ScufitaRosie

Motivul banarii: WG

Adminul care te-a banat: Bobi

Data si ora banarii: 19.06 4:45

IP/SteamID:STEAM_0:0:1552748763

Am primit ban acum ceva timp pt wg, mi a cerut Slaiph, am zis ca il dau in 5 min doar sa astept sa imi downloadez wargods-ul(avand in vedere ca n am un stil de joc care necesita control. intre timp, cand am bagat cs-ul pe bara, mi a dat crash. am intrat pe sv si am vb cu twist parca si mi-a spus ca am ban pt drop 7 zile. am asteptat cumintel sa imi treaca banul si azi mi-a dat iar bobi, intrebandu ma unde e wg pe care am zis ca il postez pe forum 

*SPEC* Bobitza :  scufito..unde-i wg-ul pe care zicea-i ca-l pui pe forum .... Nu prea aveam ce sa postez pe forum pt ca nu am apucat sa fac nici wg, deci nu cred ca am zis eu asta. 
Trecand peste, astea 7 zile am mai jucat pe alte servere de war, mi am luat cs-ul de la warzone ca sa nu mai am probleme cu xeqt si am primit si acolo ban pt ca am avut aceeasi problema, cum am deschis wg mi-a dat crash cs-ul. Astazi love mi-a zis ca se pot face si poze/demo pt prinderea unui codat, deci nu ar fi wg singura metoda.

Nu am nimic cu niciun admin, mai ales cu Bobi care nu mi a facut niciodata nimic. Realizez ca problema este la mine pt ca nu pot sa prezint wg. In conditiile astea, mai am voie sa continui sa joc pe server, avand in vedere ca se pot face poze sau demo-uri? 

Multam fain! O zi buna tuturor.:-*
Editat de XeqT

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu, daca este si bobi de acord, te las sa joci, dar sa joci mereu demo-on, pentru a nu mai exista probleme pe viitor.

Asteptam sa vedem ce zice bobita!

Partajează acest post

Link spre post
Acum 19 minute, XeqT a spus:

Eu, daca este si bobi de acord, te las sa joci, dar sa joci mereu demo-on, pentru a nu mai exista probleme pe viitor.

Asteptam sa vedem ce zice bobita!

Perfect de acord. Nu am nicio pb sa joc demo-on. Cereti-i voie si lui slaiph, sau cine mi-a cerut prima data wg. Bobi doar si-a facut datoria, stiind ca am fost banat 7 zile. Multam fain.

Partajează acest post

Link spre post

Si astazi aveai problema la wg, nu iti puteai face?

Partajează acest post

Link spre post

eu il las sa joace ..mai ales ca a fost si admin pe cs , dar am asteptat wg-ul ala pe forum si mna..

deci..demo on din caz de-ti cere cineva wg

Partajează acest post

Link spre post
Acum 18 minute, anca a spus:

Si astazi aveai problema la wg, nu iti puteai face?

N-am incercat, cum m-a prins, m-a si ars bobi. In orice caz, incercam degeaba. E vina calculatorului, nah, destul de vechi si nu suporta prea multe. Oricum, incercasem pe la 12 iar sa fac cand mi se ceruse pe alt server si la fel. E clar vina mea, voi juca cu demo on.

Acum 13 minute, Bobitza a spus:

eu il las sa joace ..mai ales ca a fost si admin pe cs , dar am asteptat wg-ul ala pe forum si mna..

deci..demo on din caz de-ti cere cineva wg

ms frumos. Ne vedem pe server. Ciao

Partajează acest post

Link spre post

Nu am terminat inca :))

Deci tu spui ca tot da eroarea, iti iese din cs si ca ai luat azi ban pe alt server tot pt asta.

Si in tot timpul asta de cand ti s-a spus de wg ai zis ca nu ai avut timp cand sa verifici.

Inca o data te intreb si pt ultima data.

Ai probleme sigur cu wargods, nu iti merge? Orice ar fi poti spune. Mai bine adevarul

Partajează acest post

Link spre post

Nu cred ca m-am facut inteles. De la prima ocazie, cand mi s-a cerut, acum fix 8 zile, l-am rugat pe cel ce mi-a cerut sa astepte 5 minute pt ca nu-l mai folosisem pana atunci. Moment in care, dupa ce bag cs-ul in bara, la nici cateva secunde imi da crash. 

Accept ca a fost greseala mea si banuiesc ca dupa cele 7 zile de ban pot reveni. In timpul asta am jucat pe alte 2 servere de mix-uri. Nu mi s-a cerut wg(nici nu am intrat prea des, oricum) Astazi in jur de ora 12 sau mai devreme, mi se ceruse pe acel server. Incerc din nou sa las cs-ul in bara, sa deschid wg, inainte sa l deschid, sau imediat dupa, din nou crash. 

Si acum, probabil, ce nu ai inteles : Jucam pe war, era returul, intra bobi pe server, ma intreaba ce este cu acel wg pe care trebuia sa il dau(asta vazusem in consola pt ca eram viu) si in maxim 2 min am primit banul. Nu am spus ca nu am avut timp sa fac controlul, pt ca nici nu mai aveam de ce sa-l fac daca imi daduse deja ban. In schimb, am spus ca incercasem mai devreme pe un alt server, cu aceeasi problema. 

Si acum, referitor la ultima intrebare, problema nu cred ca este nici de la cs, nici de la wg, ci de la pc-ul meu. adica deseori mi se intampla sa mi se inchida skype-ul singur, sa mi se blocheze cu mai multe aplicatii in bara.. eu stiu..presupun, ca nu ma pricep. :-??

Oare m-am facut inteles? :blink:

Partajează acest post

Link spre post

Nu era vorba ca nu am inteles eu ceva. Am inteles. Doar ca te-am intrebat daca nici azi nu ti-a mers si tu ai zis ca nu ai incercat ca nu ai avut "timp", apoi spui ca la 12 ai incercat pe alt server si nu ti-a mers. 

Las-o asa. Vad ca tot pe aia o tii, eu am incercat sa vad ce zici si sa o rezolvam cumva :-??

Este facuta scanarea cand ai intrat pe server. http://www.wargods.ro/wcd/report.php?id=756916

06/19/2017 - 15:19:07: "ScufitaRosie<1071><STEAM_0:0:1552748763><>" connected, address "109.100.224.217:27005"

E clar ca ai incercat sa faci

Partajează acest post

Link spre post

Chiar uitasem ca am facut una dupa ce mi-am luat un cum a spus xeqt, dar, chiar nu am stiut ca a mers. Am spus ca nu mi s-a intamplat sa fiu prea des controlat pt ca nu am un joc prea stralucit. Pai si nu inteleg, de ce scrie possible wallhack? asta inseamna ca jucam cu wall(ceea ce chiar mi se pare absurd) sau ca e posibil sa am wall? :))  

Partajează acest post

Link spre post

Eu nu inteleg, unde ar trebui sa ajungem cu chestia asta? Nu cred ca am facut nimic gresit ca incercam sa mi fac singur wg, dar aparent nici nu stiam ca merge. Daca tot ai link-urile cu verificarile astea, nu se vede ca s-a facut dupa 2 cs-uri diferite? 

Scopul era sa imi functioneze, dar m-am dat batut rapid.

Partajează acest post

Link spre post

Referitor la ce a iesit in scanare, cat timp dll-urile si modulele etc sunt in regula va ramane la decizia adminilor daca ramai sau nu cu ban. Din cate am auzit si mi-a spus o cunostinta, un cod poate fi si executabil. Imi spusese cineva ca daca nu are nimic la dll cfg, etc si iese wall sau altceva cu rosu atunci poate fi cod executabil.

Eu una dupa ce te-am tot intrebat ai tinut-o ca nu, nu ma mai pot increde in tine.

Spre ex daca nu ai vrut sa spui ca da ai incercat, cand te-am tot intrebat...eu am vazut lucrurile asa:

ti-ai facut testul, ai vazut ca ti-a iesit ca ai fi suspectat si nu ai vrut sa spui nimic. Reept: asa am vazut lucrurile cand tot vedeam ca o tii tare ca nu ai avut "timp" sa mai incerci sa faci.

Acum...nu stiu. Ei joaca cu tine si vor juca. Daca au incredere baietii sa te mai lase sa joci, sunt liberi fiecare sa isi spuna parerea daca pro unban sau contra.

Btw...prima data cand ti s-a cerut ai zis ca ai facut testarea wg si ti-a dat crash cs-ul si ca nu merge. Iar acum la fel ai zis ca ai facut si nu ai stiut ca a mers, dar scanarea totusi exista de data asta.

Partajează acest post

Link spre post

fie atunci cum spun baietii. acum, na, nu prea am niciun motiv sa mint. Intru din an in paste si nu vad de ce as intra cu vreun cod sau config. Situatia e putin puerila, pt ca ai perfecta dreptate, daca privesti lucrurile ca tine, e ft ciudat ca eu sa neg ca am facut acele teste sau cum se numesc si totusi sa apara ca le am facut. Tot ce pot sa spun e ca 100% am uitat de ele, pt ca nici nu stiam ca s au realizat, nici macar de link-uri. 

Nah, ce sa zic, cu executabilu asta nici nu ma pronunt, ca vorba aia, cine se scuza se acuza si pt mine e destul de ciudat sa vad cum un program poate spune ca e posibil sa am wall cand eu abia imi vad jucatorii pe radar si joc cu 50 de fps uri :)) 

ma rog, scuze ca a trebuit sa ti pierzi atata timp cu mine, astept sa vad ce zic baietii, cheers.

Partajează acest post

Link spre post

"scufi.cfg - cheat"..acum nu stiu ce sa cred..am citit si ce ati scris voi mna..las pe owneri sa dea verdictul.. @Slaiphar @qRs. @XeqT @anca

Partajează acest post

Link spre post

Pf..La scanarea aia sincer nu m-am mai uitat prin cfg si restul ca ma interesa cealalta pe care o facuse cand era pe server :)) 

Eu mi-am zis parerea. Nu pot sa ma pronunt. Il stiam pe scufi destul de ok, l-am avut si admin aici, il stiam si de pe cs.fio si m-am mirat cand am vazut scanarile alea.

Dar nu ma mai pot increde cand tot intreb acelasi lucru si am intrebat intentionat sa vad ce zici ca poate rezolvam cumva..dar cand am vazut ca o tot tii ca nu si nu..

So...nu ma bag ca nu eu joc cu el. De voi depinde, chiar si tu bobi iti poti spune parerea daca crezi ca merita unban sau nu. 

Dar eu pro nu pot fi si nu vreau :-?? 

Partajează acest post

Link spre post

Astept cfgul ala, copy paste. Nu-l urca pe nimic, il pui aici intr-un spoiler ceva.

Anca: mai are rost? Are 5k de linii #-o

Partajează acest post

Link spre post
Acum 3 minute, qRs. a spus:

Astept cfgul ala, copy paste. Nu-l urca pe nimic, il pui aici intr-un spoiler ceva.

Anca: mai are rost? Are 5k de linii #-o

Nu il mai am. Am schimbat cs-ul pt ca nu puteam sa joc pe war cu el. Nu imi permitea xeqt. Presupun ca se vede pe testu ala ca sunt cs-uri diferite

Partajează acest post

Link spre post

Nu stiu ce sa zic mai Scufi ... 

Cfgul pare personal din moment ce l-ai denumit asa, scanarea a fost facuta azi la 14:43 ...

Eu doar am vrut sa-l verific ca are prea multe linii, nu zic ca ai avea ceva. Pentru mine e dubios, mai mult de 300-400 linii n-am avut niciodata, si asta tras de par.

Dar daca nu mai joci cu cfguri de genul, e totul ok.

Partajează acest post

Link spre post

Nu stiam ca cfg ul poate fi considerat cod, nici nu mai stiu daca il luasem eu de pe net sau mi l-a dat cinveva. Cert este ca e luat de pe net. Scufi i am pus eu numele ca sa pot sa i dau exec mai usor. Habar n am ce era prin el. Oricum in asta nu am nimic. 

Nu vreau sa supar sau sa incurc pe cineva. Daca nu sunt dorit pe server, nu pot decat sa ma conformez deciziei. Acolo scrie clar possible wallhack. Cel mai probabil multi dintre voi ma considerati deja codat, ceea ce ma frustreaza, pt ca nu inteleg cum se hotaraste in situatia asta daca aveam ceva sau nu. :)) Astept o decizie finala, sa stiu si eu daca mai dau retry la server :))

Partajează acest post

Link spre post

5k linii ? si mie mi-a spus unu pe server ca aveam aim pentru ca aveam 180 de linii :)))))

Cam multe liniute acolo :-?

Partajează acest post

Link spre post

Deci, concluzionand...?

Partajează acest post

Link spre post

Stai ca eu nu inteleg ceva, nu vreau raspuns aici ca sa nu facem spam. Dar de ce in primul wg pus de anca spune wallhack dar nu arata de unde vine acel wallhack si la al 2lea wg tot de anca pus apare lafel numai ca arata si cfg-ul de data asta. Adica s-ar putea spune ca este o eroare de la wg?

Partajează acest post

Link spre post

Ma bag si eu aici la ora asta tarzie din noapte cu ochii-n gura si gura-n palma pentru ca m-a mentionat grasutul ala pufos ! 

Nu-mi plac rahaturile astea turcesti, abureli si etc, Scufi din partea mea poti juca, fie ca ai avut cod sau ba, daca de acum esti ok, n-am treaba, oricum, aici grasu de Bobi decide si nu vreau sa las toata presiunea pe umerii lui. Eu zic sa ai liber la joc, fa ore pt un slot, fa cerere slot(sa nu apara altul sa joace cu numele tau cu cod, eliminam suspiciunea asta) si daca te mai prindem vreodata, te alergam !

P.S: Vreau like, ca imi e somn !

Editat de Slaiphar

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.