Download CS 1.6 FioriGinaL.Ro

GoldwyN

[Resurse jucatori][Tutorial] Evitarea modificarii meniului si configului.

1 post în acest topic

Vazand tutorialul lui *Evil*Spiridus mi-am adus aminte ca aceeasi chestie am patit si eu doar ca serverul imi modificase configuratiile, nu stiam prea multe pe atunci si ma mira faptul ca cu toate ca dadeam defaults din optional problema persista iar mai apoi am citit pe net ce magarii se puteau face cu un simplu plugin. Ideea era ca intrai pe server, te jucai iar toate butoanele nefolositare ti le configura pentru ca alta data cand folosesti de exemplu click3/4/5/etc., taste gen F2,3,4/etc. intrai inapoi pe serverul lor iar daca chestia asta o facea si la userconfig pentru a nu scapa asa usor de problema. :)) Inteligent la vremea aceea.

In concluzie pentru a scapa de problema asta(daca mai exista) tot ce trebuie sa faci este sa pui "userconfig.cfg" pe read-only iar mai apoi o copie pe "config.cfg" daca vreti sa va mai faceti setarile din Options, in caz ca puneti si "config.cfg" pe Read-Only nu veti mai avea cum sa modificati ceva in Options.

#Mai mult v-am povestit ce am patit decat v-am ajutat, frumos din partea mea. ^_^

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum