Illusion

[Problemă] Iphone 5

4 postări în acest topic

- Numele telefonului / tabletei: Apple iPhone 5 A1429

- Descrierea problemei : Nu prinde 4g pe Orange.E modelul A1429 compatibil cu benzile 4g din Europa, dar nu trece de 3G.Rămâne 3G cu full semnal, în 4G nu intră.Nu e fake, iar în network settings pot să îmi aleg banda 4G/3G/2G , 4G bifat.Setările făcute.Network settings reset am încercat.Hard reset am încercat.Am coleg cu iPhone 5, prinde 4G și în fundu' grădinii.Tot pe orange e și el.Am opțiune de la orange cu 4G, cartelă 4G, nu vreau să-i fac jailbreak.Teoretic ar trebui să prindă și LTE, nu doar 4G.Idei?

Edit: S-ar putea să nu prindă orașul banda 4g pe care mi-o prinde mie iphoneul? Să meargă la altă frecvență? Altă idee nu am. Singura bandă 4g pe care o prinde este band 3 în România, după ce am înțeles de la nenea Google.

Editat de Illusion

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O problemă asemănatoare am și eu. Toți colegii mei prind 4G, mai puțin eu. Am fost la un magazin orange si au zis ca telefonul meu are problema cu antena de semnal(cred că așa e și în cazul tău). În orașele mai mari prind 4G, dar în localitatea mea nu... Încearcă să mergi în orașele mai mari și vezi dacă prinzi și tu 4G. Cei de la garanție mi-au zis că nu au ce să facă. ( am telefon allview)

Partajează acest post

Link spre post
La 2/23/2017 la 23:23, Kewel a spus:

O problemă asemănatoare am și eu. Toți colegii mei prind 4G, mai puțin eu. Am fost la un magazin orange si au zis ca telefonul meu are problema cu antena de semnal(cred că așa e și în cazul tău). În orașele mai mari prind 4G, dar în localitatea mea nu... Încearcă să mergi în orașele mai mari și vezi dacă prinzi și tu 4G. Cei de la garanție mi-au zis că nu au ce să facă. ( am telefon allview)

Mda, am văzut bn acolo cu banda 3 .Prind 4g doar în orașele mari deci...Aia e.

Partajează acest post

Link spre post

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum