Sari la conținut
Jică Măcelaru'

[Forum.FioriGinaL.Ro] Pareri despre membrii staff-ului FioriGinaL.Ro

Recommended Posts

FONDATORI

Alex - Nu cunosc,dar dupa vorbele celorlalti ce sa zic,forta :))

Syko - Baiat ok.

CO-FONDATORI

four. - De treaba,ne-am mai contrazis noi dar mi-a trecut :

ADMINISTRATORI

Anca - Draguta,destul de prietenoasa.

qRs. - forta baiatu 

сℓαω - nu cunosc.

CO - ADMINISTRATORI

Nyn3 - Pai ce sa zic,esti ok,in unele momente ne-am cam "certat" dar orice trece.

MODERATORI GLOBALI

Sol - Nu cunosc,dar il salut.

MODERATORI 

GoldwyN -  Nu cunosc ..

IGR - Jumper -  Nu cunosc ..

Killa - Este OK baiatu.

DESIGNER

Fin - Bunisor

retro - Fratele meu,care ma ajuta cu avatare :))

FluxSow - Faci lucrari bunee

Hattwick - Te salut,nu prea te cunosc

Ď&Ť - Nu cunosc.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

FONDATORI

Alex - UN tip foarte serios si super de treaba

Syko - Serios, pe treaba lui

CO-FONDATORI

four. - Deci.. four. , este un super baiat , care isi face treaba foarte bine , este foarte de treaba, un important membru al staff-ului  Fioriginal!

ADMINISTRATORI

Anca - Super draguta, de treaba si serioasa

qRs. -

CO - ADMINISTRATORI

Nyn3 - De treaba

MODERATORI GLOBALI

Sol -

MODERATORI 

Killa - nr. 1 :))

DESIGNER

Ď&Ť - Serios si de treaba

FluxSow - Nu cunosc

retro -Nu cunosc

Fin -Nu cunosc

KrAiD -Nu cunosc

Partajează acest post

Link spre post

Daca tot e topic activ , as dorii sa-mi exprim parerea personala despre fiecare persoana din echipa chiar si de cei care au facut parte din ea.

incepem cu inceputul , nu ? Dar , n-am sa-i pun pe toti cei din staff , doar pe cei care-i cunosc.

Fondatorii:

Syko - N-am avut niciodata placuta ocazie sa-l cunosc , insa din ce am vazut si auzit. Este genul de om muncitor si serios , cu timp putin insa descurcaret.

Alex - Auci .. de unde sa incep ? :)) pentru mine el inseamna "totul". A reusit , timp de ani de zile sa ma indrume in de-ale forumului. A avut rabdare cu mine , cu toate ca eram un pustan rasfatat si dornic de atentie. Mi-a suportat toate mofturile si totusi mi-a ramas alaturi. Este foarte amabil , istet si calm. Un om care gandeste totul la rece gasind mereu solutia potrivita chiar si in cazuri critice. El fiind una dintre putinele persoane pe care as vrea cu tarie sa-l cunosc in viata reala. Sincere multumiri si respect din partea mea ! Cu toate ca ti-am gresit tie , cat si multora din comunitate :)

Co-Fondatori:

Stefan - Imi pare rau , pentru mine tot Stefan ramai , indiferent de numele folosit pe forum. Of , imi e greu sa-mi exprim parerea despre tine , stii ? Dar incerc si sper sa ma fac destul de inteles. Esti omul care si in ziua de azi , m-a cautat dupa ce am disparut din fioriginal. Esti omul care m-a ascultat cand mi-a fost greu , omul care mi-a dat sfaturi , omul care mi-a oferit motivatia necesara cat sa ma indrept. Omul care m-a ajutat indiferent de situatie , de problema de dificultate. Omul care mi-a ramas prieten chiar si dupa nazbatiile mele , care m-a inteles si se pare ca ne intelegem foarte bine , din perspectiva mea.  Te apreciez in primul rand ca persoana , pentru ca om ca tine , mi-as dorii zilnic sa am langa mine. Te apreciez prin munca ta , dovada.. de unde ai plecat si unde ai ajuns. Ai venit cand eu eram moderator global , erai "obsedat" de iepuri , cereai avatare cu iepuri. Incet incet ne-am imprietenit si suntem ceea ce suntem azi. Esti o persoana foarte intelegatoare , respectoasa , inteligenta si foarte perspicace. Activ pana la God si inapoi. As putea sa ma intind la nesfarsit cu caracterizarea, dar devine plictisitor sa citesti atata despre tine . stiu :)) Esti persoana pe care "o iubesc" dar nu ... nu ... no homo.

Administratorii:

qRs - pe tine te stiu de pe TS , am vorbit de cateva ori dar n-am apucat sa trag o concluzie si decat sa exagerez , te consider un om prietenos si muncitor , datorita rezultatelor tale 

claudiu - ah.. prea durul claudiu. Tin minte , candva incercam sa fiu la fel ca tine :)) Of of... Un om foarte , dar foarte inteligent. Cu abilitati extraordinare in orice domeniu. Nu-si bate el prea mult capul cu oricine , la oricine ma refer la "necunoscuti". Nu inghite deloc prostia si nici ironia. Nu prea am multe de spus , pentru ca intotdeauna a fost o "distanta" intre noi. Am pastrat-o din frica si respect. Acum sper ca se vor schimba acele "timpuri".

Anca - Mama fioriginalului.. Vreau sa incep prin a-mi cere scuze ! Pentru ce? pentru ca a trebuit sa-mi inghiti toanele si "atacurile la persoana" de prin vermurile old school. Urma sa-ti trimit un mesaj privat cu scuzele de rigoare , dar prefer sa le scriu aici. Cu ce sa incep ? Esti cea mai amabila persoana pe care am vazut-o .. cat si una dintre cele mai calme persoane. Doamne , ai o rabdare de fier.. Esti foarte inteligenta si descurcareata , in orice te implici iese pe pozitiv. Iese cu laude cat si cu rezultate prospere. De cand te stiu , ai fost amabila cu mine , ti-am cerut ajutorul , mi l-ai oferit , am avut nevoie de un sfat , mi l-ai dat. Dupa care , in urma acestora sa-mi iasa lucruri pozitive. Vremuri frumoase , asa-i ? Am trait pana acum si am apucat sa cunosc o persoana atat de complexa si "buna la toate" , indiferent ca este virtual , conteaza , indiferent ca e 10%. Am atatea de spus despre tine , dar din nou , ma repet , e plictisitor sa citesti atat depsre sine , corect? :)) 

Moderatorii globali:

ruuk - mai .. cu el m-am imprietenit ... dintr-o pur si simpla coincidenta. Eram pe serverul de kz , si ne-am luat in vorba , atat de mult incat am jucat 4 ore incontinuu cu el. E genul de om glumet , traieste intr-o continua gluma , niciodata trist. Un adevarat vorbitor de engleza, mi-a dat numa' ultimatumuri pe engleza. Am ajuns sa ma inteleg cu el aproape perfect. Zic aproape , pentru ca nu exista perfectiune , dar cu el sunt aproape :)) Tinem legatura chiar zilnic daca se poate. Este o persoana isteata , putin laudaroasa cu bicepsul lui de 42 ... Nu am apucat sa-l cunosc indeajuns incat sa spun multe lucruri despre el , inca lucram in a ne cunoaste unul pe altul. E chiar foarte putin *mai mult* nerabdator. El vrea sa le vada pe toate la secunda daca s-ar putea, dar va las mai jos niste "fraze" alias ruuky cum ii spun eu. 

pK7bLvn.png

6bfUsaa.png

SUle27a.png

6pMPZyN.png  --> mai avem si momente d-astea , nu va speriati , e ok, e ceva normal intre noi , ne "apreciam" prea mult. Dulce , asa-i ? 

Din pacate , n-am nicio tangenta cu moderatorii actuali , imi pare rau , promit c-o sa ne cunoastem cat de curand posibil :*

E timpul sa trecem to the past. Oamenii care mi-au lasat acel gust dulce cunoscandu-i. Desigur cum sunt un membru cu ceva vechime , cunosc o mare parte din ei.

Yusaku: Oh , "rusule" cum imi spunea el.. E omul care este intotdeauna pe langa subiect , caruia i se rupe si la propriu si la figurat. Serios in momente critice , dar majoritatea timpului glumet, are el mereu versurile dintr-o melodie pregatite. Singurul om care nu se impaca cu limba romana , prefera daca era posibil sa vorbeasca doar pe engleza :)) Se lua de toata lumea, indiferent cine era. *in sensul politicos*. Nu stiu nici in ziua de azi ce sunt cu glumele intre el si Alex sau gazah.. ori thuno .. dar .. ok , moving on :)) 

Glibz#: Primul om pe care l-am cunoscut la adevaratul sens al cuvantului , de pe aceasta comunitate. Pe la varsta de 12-13 ani obisnuiam sa joc CS pe serverul lui , impreuna cu sora lui. Am avut intotdeauna o adoratie fata de el , imi oferise chiar admin pe serverul lui. E o persoana docila , nici foarte rabdatoare dar nici extrem de calma. Este genul de om care munceste , renunta , iar munceste iar renunta. Referindu-ma acum la partea cu forumul.

THUNOWARM: o da , avem exemplul real al omului cu sindromul miserupism. Un om independent , sigur pe sine si intotdeauna cu armele pregatite. Tot .. la fel ca yusaku , glume intre ei , neintelese de mine :))

k0pilashu:  uh , mr design la partea phpbb al forumului. Un om glumet , scump la vedere , nu si-a prea facut aparitia dar am purtat cateva discutii destul de lungi cu el. O persoana foarte priceputa si respectoasa. N-am sa intru prea mult in detalii pentru ca m-am intins oarecum prea mult .. :(

SPEED: Un certaret si jumatate , el e zeul , el e cel mai bun , cel mai priceput. O persoana care mi-a ajuns la suflet intr-un timp destul de scurt. M-a acceptat asa cum sunt. Ii merge mintea , dar n-o foloseste , nu vrea .. nu stiu. Este un om foarte talentat , potential de la maxim spre nedeterminat.

COL4: N-am cum sa te uit... cine imi mai da cu dumnezeii in cap pentru ca nu voiam sa invat DR ?! Tot un certaret , de ce sa nu zic... serios cand vine vorba , are intotdeauna vorbele la el , nu se lasa niciodata mai prejos cu toate ca nu mereu avea dreptate :)) 

Finnutzu alias apollyon: El este inima si sufletul cum s-ar spune. Tin legatura cu el de ani de zile , chiar si in ziua de astazi. El este cel care m-a invatat ce inseamna photoshop , el a fost "muza" mea si va mai fii. Un om foarte sociabil,saritor si inteligent. Laudaros cu faptele lui , dar , il iubesc asa cum este. Este si va fii o legenda pentru mine.

iar finalul , este imposibil de uitat , domnul Audy. Motorul comunitatii chiar si in ziua de azi. Datorita lui suntem noi aici , astazi. Am purtat multe discutii cu el. Dintre care , in majoritatea , imi explica ce faceam gresit , ce-ar trebui sa fac , incat si motivatia de a continua cand... eu eram doar pus pe retrageri. O persoana foarte , dar foarte sociabila , inteligenta si cu dedicare. Isi dedica orice in munca depusa. Intotdeauna dulce lucrul pana la bun sfarsit , dand roade. Este un om de toata stima si respectul. 

Cam atat a fost , m-am intins prea mult , o sa va plictisiti pana la final , imi pare rau. Am vrut sa-mi exprim parerea totala.  Imi pare rau daca am uitat pe cineva , am o durere stranie de cap si .. pur si simplu nu-mi mai amintesc nimic. Prietenia de aici , intre noi , fioriginal , a tinut mai mult decat unele prietenii din viata reala, m-am convins inca o data , ca , oameni ca aici n-am sa mai intalnesc curand , chiar daca este virtual. Am aici prieteni care-mi sunt mai "aproape" ca prietenii din real life. 

Editat de Zaytsev

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum