Sari la conținut
four.

VIP Classic - FIORIGINAL.RO (vip_fioriginal.amxx)

Recommended Posts

Salut,

Cine imi poate spune cum as putea face sa apara MENIUL VIP in a 2-a runda, mai exact dupa cum stiti pe serverele clasice prima runda este de incalzire dupa care se da restart automat, ei bine dupa restartul automat as dori sa apara si meniul de vip.

Editat de V@leNNNt1N /V/

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 15.07.2017 la 6:41, four. a spus:

if (++contor > 3)

----->>>> 

if (++contor > 1)

pe linia 70.

Salut,

Multumesc pt ajutor, am adaugat plugin-ul pe server si merge aproape perfect(cu exceptia bug-ului pe care l-am gasit), totusi as avea cateva idei in cazul in care vrei sa faci un update.

BUG gasit : In anumite runde, cand apare meniul si selectezi arma dorita, acea arma iti vine doar cu 30 de gloante fara posibilitatea de a reincarca arma(30 / 0).

1: Adaugare parasuta la VIP(din punctul meu de vedere este un privilegiu foarte bun pentru cei cu VIP.

2: Sa editezi in asa fel incat meniul de arme sa nu apara la VIP-ii care sunt spectatori, banuiesc ca asta consuma mai multe resurse iar in plus nu vad logica ca meniul sa apara unui VIP care este spectator.

3: Adaugare bullet damage care sa nu mearga prin pereti(mai exact cand un jucator trage prin pereti si nimereste un adversar sa nu apara damage-ul luat prin perete, doar normal, cand un jucator iti apare in fata).

-Iti pot lasa plugin ca sa iti faci o mica idee daca este nevoie.

Bafta.

Partajează acest post

Link spre post

Update versiune 5.1 de la 5.1.2 la 5.1.3 - BUG-FIX:    

-  nu mai apare meniul la vipii spectatori

- meniul aparea doar atunci cand faceai kill, acum apare si cand faci kill si cand iei.

Partajează acest post

Link spre post

Este de la serverul tau pentru ca acea comanda functioneaza. Daca fisierul nu ar fi bun, ar aparea un motd alb, dar daca tu spui ca nu ti se deschide, e de la serverul tau sau ai alte pluginuri care fac bug. Pune pluginul primul in plugins.ini.

Partajează acest post

Link spre post

Acest cod: https://github.com/stefanfioriginal/vip_fioriginal_classic/blob/master/vip_info.html trebuie copiat intr-un fisier care va fi alvat sub numele de vip_info in formatul .html si il vei pune in cstrike/addons/amxmodx/configs.

Acum 1 minut am testat ambele plugine de pe github si pe ambele merge comanda /vip, deschide motd-ul si arata beneficiile.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum