Sari la conținut
lüxor - High all the time.

*ROM-Protect : anti-flood & bug-fix. (rom_protect.amxx)

Recommended Posts

dar pe 181/182 nu cred ca va crea probleme.

apropo cvarul : rom_xfakeplayer_spam care ziceam ca nu il scrie, il scrie dar aici si asa:

// Valoarea 2: Pluginul va interzice oricarui client sa scrie in chat pana cand nu va introduce un cod capcha in chat. (cod prestabilit sau cod la intamplare, asta se seteaza la cvar-ul rom_xfakeplayer_spam_capcha)rom_xfakeplayer_spam "1"

nu il scrie dedesubt :

// Valoarea 2: Pluginul va interzice oricarui client sa scrie in chat pana cand nu va introduce un cod capcha in chat. (cod prestabilit sau cod la intamplare, asta se seteaza la cvar-ul rom_xfakeplayer_spam_capcha)

ci in continuare si de aceea nu se vede..

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am o problema la compilare.

Deci am incercat sa compilez sursa cu compilerul freakz, si initial am primit aceasta eroare:

rom_protect.sma(6) : fatal error 110: assertion failed: AMX Mod X v1.8.2 or later library required!

iar daca am incercat sa scot acele linii din sursa primesc asta:

rom_protect.sma(2360) : error 088: number of arguments does not match definition
rom_protect.sma(3133) : error 088: number of arguments does not match definition
rom_protect.sma(3314) : error 017: undefined symbol "id"
rom_protect.sma(3314) : warning 215: expression has no effect
rom_protect.sma(3314) : error 001: expected token: ";", but found ")"
rom_protect.sma(3314) : error 029: invalid expression, assumed zero
rom_protect.sma(3314) : fatal error 107: too many error messages on one line

M-ati putea ajuta va rog cu o posibila rezolvare pentru asta?

Partajează acest post

Link spre post

Am pus rom-protect pe server si atunci cand ma mut spec imi scrie ca " Ai facut o miscare suspecta asa ca te-am mutat la echipa precedenta."

Si nu pot sta spec..am patit odata cand m-am mutat spec si apoi ma arata Terro dar dead si nu inviam..

Partajează acest post

Link spre post

Ideea e ca nu tot timpul apare asta..uneori stau fara probleme la spec..si trec inapoi tot fara probleme..

Dar ce bug sa fie? Din cauza la ce? Am spec switch si amx transfer..dar aia imi aparea si inainte..nu am incercat sa vad cu jointeam 6 (m6) sa vad ce se intampla..

Ce as putea face?

Editat de demySek. # THC

Partajează acest post

Link spre post

Am găsit o problemă la acest plugin, câteodată îmi apare în chat "Acest server este supravegheat de Rom-Protect versiunea xxx" şi versiunea apare de 2 ori, cum pot rezolva să apară o singură dată?

Partajează acest post

Link spre post

Luxule, fă la faza admin login, să citească și dupa steamid/ip, nu doar nick.

EDIT: Faza cu block ban class(0.0.0 etc), nu merge. Plugin-ul este 1 în listă

[admincmd.amxx] AddBan: "TPB # Cr3atur3<8566><STEAM_0:0:118758700><>" il baga in lista cu banati pe "0.0.0.0" (minute "0") (motiv "")

Editat de Adryyy

Partajează acest post

Link spre post

// Cvar      : rom_anti_ban_class
// Scop      : Urmareste activitatea comezii amx_addban, astfel incat sa nu se poata da ban pe mai multe clase ip.
// Impact    : Serverul nu pateste nimic, insa daca se dau ban-uri pe clasa, foarte multi jucatori nu se vor mai putea conecta la server.
// Nota      : Functia nu urmareste decat comanda amx_addban.
// Valoarea 0: Functia este dezactivata.
// Valoarea 1: Functia va bloca comanda daca detecteaza ban-ul pe o clasa de ip.
// Valoarea 2: Functia va bloca comanda daca detecteaza ban-ul pe doua clase de ip. [Default]
// Valoarea 3: Functia va bloca comanda daca detecteaza ban-ul pe trei clase de ip.
// Valoarea 4: Functia va bloca comanda daca detecteaza ban-ul pe toate clasele de ip.
rom_anti_ban_class "2"

Nu cred ca este ip format din 0.0.0.0 ..

Incearca gen 45.173.0.0 sau in functie de ce valoare ai setata la cvar.

Partajează acest post

Link spre post

@joker` În log arată, addban pe 0.0.0.0, voi seta valoarea 4...(nici nu m-am uitat prin .cfg)

@VrînceanAlex.lüxor

Ar fii ok, să blocheze și banările pe, STEAM_ID_PENDING, STEAM_ID_LAN, STEAM_0:0, VALVE_ID_PENDING, VALVE_ID_LAN, VALVE, STEAM, HLTV (fixatE în amxx1.8.3) + o verificare a fișierelor banned.cfg/listip.cfg(iar cei care folosesc alt tip de ban, gen adv ban, să fie un cvar în care să modifice ei unde se stochează banările) & ștergerea respectivă

Exploitul utf8 este rezolvat de dpr >= 0.9.3xx sau engine >= 56xx

De ce ai renunțat la auto-update?

În .cfg, mai sunt greșeli de cod, unele rânduri apar peste altele, în continuarea lor '//'

Câteva greșeli(nu credeam că voi ajunge să cer suport, așa că în mare parte am modificat eu..)

// Cvar      : rom_admi_login

Partajează acest post

Link spre post
La 19.02.2017 la 18:14, Adryyy a spus:

Luxule, fă la faza admin login, să citească și dupa steamid/ip, nu doar nick.

EDIT: Faza cu block ban class(0.0.0 etc), nu merge. Plugin-ul este 1 în listă

[admincmd.amxx] AddBan: "TPB # Cr3atur3<8566><STEAM_0:0:118758700><>" il baga in lista cu banati pe "0.0.0.0" (minute "0") (motiv "")

nu vad scopul pt care as face pe ip/steamid

iar pentru cvar sincere scuze... in teste functiona iar dupa am realizat ca nu e chiar asa

La 21.02.2017 la 11:38, Adryyy a spus:

@joker` În log arată, addban pe 0.0.0.0, voi seta valoarea 4...(nici nu m-am uitat prin .cfg)

@VrînceanAlex.lüxor

Ar fii ok, să blocheze și banările pe, STEAM_ID_PENDING, STEAM_ID_LAN, STEAM_0:0, VALVE_ID_PENDING, VALVE_ID_LAN, VALVE, STEAM, HLTV (fixatE în amxx1.8.3) + o verificare a fișierelor banned.cfg/listip.cfg(iar cei care folosesc alt tip de ban, gen adv ban, să fie un cvar în care să modifice ei unde se stochează banările) & ștergerea respectivă

Exploitul utf8 este rezolvat de dpr >= 0.9.3xx sau engine >= 56xx

De ce ai renunțat la auto-update?

În .cfg, mai sunt greșeli de cod, unele rânduri apar peste altele, în continuarea lor '//'

Câteva greșeli(nu credeam că voi ajunge să cer suport, așa că în mare parte am modificat eu..)

// Cvar      : rom_admi_login

auto-update... nu stiu daca se merita sincer

utf8-exploit nu stiu care e, ori am stiut si nu stiu ori nu am stiut niciodata, oricum pluginul trebuie sa fie o extensie a dproto, nu o inlocuiri a lui (un bonus de protectie, nu o protectie full)

greseli sunt, e un plugin vechi la care ma uit urat de fiecare data cand modific ceva in el.

daca esti interesat in a dezvolta pluginul cauta-ma

cineva sa imi faca merge la astea 2 poaturi, nu merge de pe telefon sa raspund altfel la ambele quote-uri

Partajează acest post

Link spre post

Faza cu logare pe IP/STEAMID mi se pare o chestiune necesară...Așa cum e și default. Scopul e același pt. care ai făcut și pt nick.

Auto-update se merită, practic, nu stau 'eu' să verific mereu github, sau postul de pe forum. Ok, dacă nu știi cum, poți găsi pe net exact cum trebuie procedat(ori socket, ori http2), sau îți las eu site-ul de unde poți lua.

De ajutat nu pot, nu mă mai implic în amxx mult(ar fii ceva de modificat la protecția asta, și nu am timp), doar îți dau ideei, pt că ai făcut ceva open-source și ușor customizabil, bravo!

Poți face multe și fără orpheu(sau alte chestii pe lângă .amxx), dar văd că nu vrei să folosești 'slowhack'. Cu 2-3 query-uri nu faci nimic.

Poți pune și ceva pentru anti-nick spam, radio spam

Partajează acest post

Link spre post

Salut am versiunea 1.0.4b . Cum pot trece la ultima versiune aparuta?

Si inca ceva acest plugin blocheaza schimbarea numelui pe server?

Partajează acest post

Link spre post

As mai avea o problema eu acasa am 2 pc-uri si daca sunt conectat pe svr si intru si de pe celalalt pc imi da kick+ban pe ambele si poca svr? Este de la fake player? Sau cum rezolv acest bug?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum